13 kolejka SENIORZY_ CZARNI JASŁO vs NAFTA SPLAST JEDLICZE 2:1 (1:0)

Porażką 2:1 zakończyło się spotkanie wyjazdowe 13 kolejki z Czarnymi Jasło. Zgromadzona zaliczka punktowa nad przeciwnikami ulokowanymi niżej w tabeli, pozwala nam jednak zachować 6-te miejsce. Do końca rundy pozostały już tylko dwie kolejki.

Nie wiemy jakim cudem sędzia Błażejowski dopuścił boisko do gry, a może wiemy… Nawet go przed meczem nie sprawdził… Możemy tylko współczuć Gospodarzom, że nawet minimalne opady deszczu robią z murawy basen, co widać na załączonych obrazkach.  Tak czy siak przegranej absolutnie nie zamierzamy sprowadzać do panujących warunków boiskowych, bo były dla obu Drużyn w końcu takie same.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu średnia. Pozwoliliśmy od pierwszych minut pograć przeciwnikowi i sporo natrudził się w tej części Grzegorz Żytniak. Słabo funkcjonujące lewe skrzydło przysporzyło nam sporo strat. Mieliśmy jednak kilka dobrych momentów w tej części spotkania. Kilka rzutów rożnych i rzutów wolnych. Strzału głową po dośrodkowaniu próbował Mateusz Biernat, jednak piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczkę. Ładny gol mógł paść również pod koniec pierwszej połowy kiedy z lewej strony próbował Szymon Serwiński, jednak podobnie i tutaj,  piłka minimalnie zawadziła o poprzeczkę i poszybowała za linię boiska.

Bramkę, dość kontroweryjną, tracimy około 18′ po akcji Gospodarzy i sporym zamieszaniu w polu karnym. W naszej ocenie zawodnik Czarnych był na pozycji spalonej i takie samo zdanie miał sędzia liniowy, który bez wahania uniósł chorągiewkę. Innego zdania natomiast był zlokalizowany na środku boiska sędzia Błażejowski, który po konsultacji z sędzią liniowym przekonał tego ostatniego, że nie widział tego….co widział…

Do szatni schodziliśmy przy wyniku 1:0, co ciągle było do odrobienia. Właściwie to byłoby, gdyby nie nasze błędy… Nasze niedokładne podania w parze  z dużo lepszą grą przeciwnika, nie zapowiadały niczego obiecującego. Zespół Gospodarzy nie miał problemów z opanowaniem piłki, ich podania były dokładne, a akcje zawsze kończyły się strzałami. Nic więc dziwnego, że przy dobrzej grze i wielu strzałach w końcu padł gol nr 2 dla Czarnych. Tym razem bez żadnych wątpliwości i w pełni zasłużony.

Nie umieliśmy sobie radzić w panujących warunkach, a nasze błędy rzutowały mocno na naszą postawę na boisku. Dopiero ostatnie 15 minut spotkania nastąpiło niejako przebudzenie. W końcu zaczęliśmy mocno presować i to my zmuszaliśmy przeciwnika do obrony. Dwa strzały na bramkę oddał Kacper Szura, oba jednak obronione. Kolejna próba to z rzutu wolnego Tymek Kochanik, jednak nie był to strzał w światło bramki. Napieraliśmy dalej i tak w 83′ za faul w polu karnym na Gabrielu Wąsiku sędzia podyktował dla nas ’11-tkę’. Nie zawiódł nas do tej pory w tej kwestii Damian Limberger i nie inaczej było tym razem. Pewnym strzałem zamienił ten rzut na gola dla naszej Drużyny. Zdawać by się mogło, że to jest nasze pięć minut, jednak czasu okazało się za mało, a do tego poważnej kontuzji, chwilę po naszej bramce doznał Gabryś Wąsik, który opuścił stadion przy Śniadeckich ambulansem. Zdrówka Gabryś ✊!!!  Wymuszona zmiana ustawienia nie przyniosła już efektów, zabrakło czasu…

Schodziliśmy z murawy źli po częsci na sędziego, ale najbardziej na siebie samych. Nie pozostało jednak nic innego niż przełknąć gorycz porażki. Dwa mecze przed nami i to oba w jeden weekend, więc musimy jak najlepiej przepracować pozostały czas.

Dziękujemy małej grupce Kibiców Nafty za przybycie na mecz, mimo siąpiącego deszczu.

Zapraszamy na spotkanie 14 kolejki, a tym samym ostatni domowy mecz tej rundy na Splast Arenę. Podejmować będziemy wice-lidera ligi, Start Rymanów. Spotkanie w piątek 11.11.2022 o godz. 13:00.

Podziękowania dla Kuby Wyderki za nagranie spotkania.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 15 Tymek Kochanik, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 3 Jakub Krawczyk – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 11 Szymon Serwiński (17 Gabriel Wąsik 46′, 13 Bartosz Malik 86′), 10 Kacper Szura, 16 Zain Khan (18 Mate Modebadze 72′) – 14 B. Saliu Adele

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br.,  4 Kordian Dąbrowski, 13 Bartosz Malik, 17 Gabriel Wąsik, 18 Mate Modebadze, 19 Konrad Michniewski, 20 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Sebastian Błażejowski, Wacław Bocoń, Kacper Stach – KS Sanok

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *