Nareszcie zwycięstwo! Wczorajszym spotkaniem 13 kolejki w Skołyszynie Nafciarze przerwali serię porażek i remisów, wygrywając spotkanie z miejscowym LKS-em 1:2. Cenne 3 pkt zasiliły nasz dotychczasowy skromny dorobek, dając nam awans o jedno oczko w ligowej tabeli. Zajmujemy obecnie 17-tą pozycję.

Po deszczowym tygodniu wiedzieliśmy, że mecz odbędzie się trudnych warunkach. Było bardzo grząsko i ślisko, jednak nasza motywacja wzięła górę nad stanem murawy. Zaczęliśmy spotkanie grając dość wysoko i ofensywnie. Bramka wisiała w powietrzu od pierwszych minut, bo budowaliśmy akcja za akcją. Sytuację bramkową rozpoczął w 14′ bardzo aktywny i waleczny wczoraj Konrad Michniewski, jednak nie udało się zdobyć gola. Nie była to jednak akcja zmarnowana, bo odbitą piłkę przechwycił bardzo dobrze dysponowany wczoraj Konrad Rymarczyk i pięknym strzałem sprzed linii pola karnego, posłał na bramkę rywala swoistą 'bombę’, dając nam prowadzenie w meczu 0:1.

Reszta tej części spotkania to kolejne nasze akcje i mocna koncentracja w obronie, której mocnym punktem był wczoraj Michał Krupa. Rywalowi udało się stworzyć jedynie dwie groźne sytuacje. W pierwszej uratowała nas poprzeczka, w drugiej niezawodny Szymon Jastrzębski.  Po tych akcjach znowu to my przejęliśmy inicjatywę w meczu nie pozwalając  rywalowi zbliżać się do naszego pola karnego już do końca tej części spotkania. Nie brakło też wczoraj kontrowersji, gdzie po ewidentnym faulu na Damianie Limbergerze w polu karnym, sędzia główny uznał, że co przeoczył, tego nie było…  Sprawiedliwość wymierzyliśmy sami 3 minuty później,  za sprawą Patryka Alibożka, który popisał się bardzo ładną akcją indywidualną. Obchodząc kolejno obrońców niezbyt mocnym, ale za to technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce rywala, dając nam nie tylko prowadzenie na 0:2 ale i większy komfort psychiczny na całą drugą połowę.

W niezmienionym składzie rozpoczęliśmy drugą część spotkania grając nadal swoje. Stwarzaliśmy sytuacje,  jednak widać było zmianę postawy przeciwnika. Byliśmy znacznie bardziej oddaleni od ich bramki, a posyłane z dystansu strzały, nie trafiały w światło bramki. W 60′ Patryka Alibożka zastąpił w ataku Jakub Biskup. Po wykluczeniu zawodnika gospodarzy w wyniku drugiej żółtej, graliśmy z przewagą jednego zawodnika, jednak nie umieliśmy tego wykorzystać. W nasze akcje ofensywne wkradł się większy chaos. Przeprowadziliśmy 4 kolejne zmiany w kilkuminutowych odstępach czasu i tak miejsce Damiana Biedronia zajął Gabriel Wąsik, Damiana Limbergera zmienił Bogumił Krzysztyniak, a w miejsce Konrada Michniewskiego wszedł Bartosz Labut.

Ostatnie minuty spotkania przysporzyły nam sporo nerwów. Błąd obrońcy, który posłał piłkę na środek boiska, rozpoczął akcję ofensywną przeciwnika. Rywal w pełni 'skorzystał z prezentu’ i tak w 79′ straciliśmy gola. Skołyszyn próbował iść za ciosem i skoncentrował się mocno na ataku. Na szczęście Szymon nie dał się wyprowadzić w pole i nie stracił czujności do samego końca. Również nasi Obrońcy nie popełnili już więcej błędów i dzielnie, ofiarnie bronili linii defensywy do ostatniego gwizdka.

Nie sposób tutaj jeszcze nie wspomnieć wczorajszej postawy Bartosza Klicha, który przez całe 90 minut wyróżniał się swoją walecznością na boisku, napędzając akcje i przechwytując kolejno piłki w środku pola.

 

Oglądaliśmy wczoraj taką Naftę, jaką zawsze oglądać chcemy: waleczną, zadziorną i ambitną.  Zwycięstwo jest, ale też mamy świadomość, że ciągle jest nad czym pracować, by wyeliminować błędy. Wracamy więc do pracy, bo do końca rundy pozostało jeszcze 6 kolejek, więc jest o co walczyć.

Najbliższe spotkanie rozegramy w sobotę 24.10. o godz. 15tej, podejmując na własnym boisku Ostoję Kołaczyce. Zapowiada się ciężka i emocjonująca batalia. Niestety ze względu na aktualnie panujące reżimy sanitarne, mecz odbędzie bez udziału Publiczności, przy zamkniętej bramie.

Poziom wczorajszego sędziowania pozostawimy bez komentarza. Najlepiej obrazują go 3 kartki dla naszej drużyny oraz jedna żółta kartka dla Trenera Solińskiego.

Dziękujemy Drużynie ze Skołyszyna za spotkanie i życzymy powodzenia w Lidze!

 

Skład Nafty: S. Jastrzębski – D. Biedroń (G. Wąsik 79′), M. Krupa, M. Biernat, D. Fafajda – D. Limberger (B. Labut 81′), J. Krawczyk – K. Michniewski (B. Krzysztyniak 89′), Konrad Rymarczyk, B. Klich – P. Alibożek (J. Biskup 60′)

Rezerwowi: B. Gęsiak, G. Wąsik, B. Labut, B. Krzysztyniak, J. Biskup

 

Sędziowali: Piotr Prajsnar, Mirosław Guzik, Ryszard Pękala

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

Brawo Drużyna!!!

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *