Porażką 2:0 zakończył się mecz 13 kolejki ze Spadkowiczem IV ligi, Czarnymi Jasło. To już druga z rzędu kolejka, w której Nafciarze nie zdobywają punktu, a dorobek dotychczasowych 16 pkt. plasuje nas w tym momencie niezmiennie na 11tej pozycji w tabeli.

O meczu na pewno można powiedzieć, że był meczem walki i jak to zawsze w spotkaniu obu drużyn, emocji nie brakowało. Sporo ostrych wejść i słaba praca sędziego głównego wpłynęły mocno na przebieg spotkania.

Do przerwy był bezbrakowy remis. Byliśmy w pierwszej części spotkania świadkami nieuznanego gola Czarnych (ze spalonego) oraz świetnej interwencji Grzegorza Żytniaka, który obronił rzut karny. Po stronie Nafty było kilka ładnych akcji ofensywnych, dwie z nich mogły zakończyć się bramkami: słupek ze strzału Mateusza Biernata i wyjście sam na samo Konrada Słowika, kiedy piłka mija prawy słupek w niewielkiej odległości… Również faul w polu karnym na Bartku Klichu byłby świetną okazją do zdobycia bramki… byłby… gdyby odgwizdał go pan sędzia.

Jakkolwiek sprawiedliwy był wynik do przerwy, tak w drugiej części spotkania nie mieliśmy wielu sytuacji i to Czarni atakowali nasze pole karne. Pierwszy gol dla Spadkowicza padł w 68′ za sprawą Juana Davida Toro Arias’a a niespełna 10 minut później wynik na 2:0 podwyższa Dariusz Bałut. Nasze próby ataku nie były już dużym zagrożeniem dla bramki rywala, a bardzo szybkie wyprowadzanie ataku przez przeciwnika zmuszało nas w większości do obrony.

Do końca rundy pozostały 4 kolejki. W najbliższej na Splast Arenie podejmować będziemy Przełęcz Duklę. Potem kolejno Ostoja Kołaczyce, Partyzant Targowiska i na koniec Szarotka Uherce.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk, 2 Oleksandr Synovyd, 6 Mateusz Biernat (4 Bartosz Gęsiak 90′), 13 Gabriel Wąsik – 7 Damian Limberger Kpt., 11 Karol Rymarczyk (17 Yaroslav Myts 67′) – 14 Oleksii Hulovych (15 Tymek Kochanik 50′), 9 Kacper Szura, 5 Bartek Klich (20 Konrad Michniewski 82′) – 10 Konrad Słowik.

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 4 Bartosz Gęsiak, 15 Tymek Kochanik, 17 Yaroslav Myts, 19 Damian Soszyński, 20 Konrad Michniewski

 

Sędziowali: Dariusz Domaradzki, Michał Pilszak, Marcin Irzyk

 

 

 

 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *