14 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – PRZEŁĘCZ DUKLA 1:0 (0:0)

Po serii dwóch przegranych z rzędu, Nafciarze pokonują na własnym boisku Przełęcz Dukla 1:0. Tym samym podopieczni trenera Dariusza Solińskiego powiększają swój dorobek punktowy i z łączną ich sumą 19, awansują w ligowej tabeli o 2 miejsca, zajmując 9-tą lokatę.

Było to przedostatnie spotkanie jesieni na Splast Arenie i celem było pokazać się własnej Publiczności z jak najlepszej strony i szybko zapomnieć o ostatnich dwóch porażkach. Skromnie bo z jednym golem, ale udało się.

Od pierwszych minut dominowaliśmy na boisku i dyktowaliśmy warunki gry. Przełęcz skupiła się na obronie i tylko dobra postawa bramkarza uchroniła przeciwnika od stracenia bramki w pierwszej odsłonie. Po około 15tu minutach Dukla złapała swój rytm gry i zaczęła też prezentować aktywną postawę w ofensywie. Mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola a najbliżej tego był Damian Limberger, który strzelił w poprzeczkę jednak piłka spadła idealnie na linię bramkową nie przekraczając jej nawet o centymetr. Do przerwy był bezbramkowy remis i wyraźnie nie zadowalał żadnej ze stron.

W drugiej połowie wprowadziliśmy dwie zmiany na boisku i spotkanie nabrało innej dynamiki. Upragnionego gola strzelił Damian Limberger w 56’, po dośrodkowaniu Bartka Klicha z rzutu wolnego. Chwilkę po zdobyciu gola, groźny upadek na głowę w wyniku faulu, wykluczył z dalszej gry Karola Rymarczyka. Zastąpił go Filip Gierlicki. Niestety zabawił na boisku niespełna 2 minuty i po faulu, którego sędzia ‘wycenił’ na czerwoną kartkę, musiał  opuścić boisko. Od 62’ graliśmy w dziesiątkę i zrobiło się mocno nerwowo. Sporo zmian w ustawieniu przeprowadził trener Soliński i jak się okazało, były to bardzo efektywne zmiany.  Zespół gości nie był w stanie pokonać Nafciarzy grając w przewadze jednego zawodnika przez 32 kolejne minuty. Tym samym 3 punkty słusznie zostały na Splast Arenie.

Do końca rundy pozostały już tylko 3 spotkania: Ostoja Kołaczyce (07.11. wyjazd), Partyzant Targowiska (11.11. wyjazd) i Szarotka Uherce (13.11. dom). Powalczymy o wszystkie 9 punktów, które są jeszcze do zgarnięcia!

 

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski Br. – 3 Jakub Krawczyk, 2 Oleksandr Synovyd, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 13 Gabriel Wąsik (11 Karol Rymarczyk  46’–> 18 Filip Gierlicki 62’ ) – 7 Damian Limberger, 9 Kacper Szura – 15 Tymek Kochanik, 17 Yaroslav Myts (14 Oleksii Hulovych 46’), 5 Bartek Klich (19 Damian Soszyński 90’) – 10 Konrad Słowik (20 Konrad Michniewski 65’)

Rezerwa: 4 Kordian Dąbrowski, 11 Karol Rymarczyk, 14 Oleksii Hulovych, 18 Filip Gierlicki, 19 Damian Soszyński, 20 Konrad Michniewski

 

Sędziowali: Piotr Prajsnar, Maciej Solecki, Wiesław Pyzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *