15 kolejka SENIORZY_ LKS CZELUŚNICA – NAFTA SPLAST JEDLICZE 0:3 (0:1)

Udana sobota w wykonaniu Nafciarzy! 31.10.2020 podopieczni trenera Dariusza Solińskiego pokonali pewnie na wyjeździe LKS Czeluśnica 0:3. Cenne 3 punkty lądują na naszym koncie powiększając nasz dorobek do sumy 13 pkt. Ze względu na odwołanie 2 meczy ostatniej kolejki nie jest pewnym, na którym miejscu uplasują się Nafciarze, jednak szacujemy, że będzie to pozycja 16-ta.

Wiele wcześniejszych kolejek udowodniło, że nikogo w tym sezonie nie należy lekceważyć i w każdej kolejce zdarzają się 'niespodzianki’. Nam noga powinęła się już wcześniej kilka razy, dlatego mimo faktu, że nasz rywal już przed naszym spotkaniem zajmował ostatnią pozycję w tabeli, nie pozwoliliśmy sobie na ani odrobinę luzu. Nasza trudna sytuacja w lidze sprawia, że każda okazja do zdobywania punktów jest na wagę złota.

Od pierwszych minut widać było, kto będzie dominował na boisku i kto narzuca swoje warunki gry. Byliśmy aktywni w ofensywie, świetnie pracował środek pola i zdecydowanie silnym elementem były skrzydła. Niewiele więc piłek przedostawało się na linię naszej obrony, dzięki czemu nasi Obrońcy i Szymon w bramce mogli lepiej przygotować się na ewentualne kontry. Już ok 10′ okazję do strzelenia gola miał Patryk Alibożek, jednak piłka została wybita przez bramkarza LKSu. Zabrakło zamknięcia po wykonaniu rzutu rożnego, niemniej niewiele czasu minęło jak budowaliśmy kolejne akcje ofensywne. Pierwszy gol padł w 23′ po prostopadłym podaniu Konrada Rymarczyka do Patryka Alibożka, który tym razem precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Czeluśnicy, zapewniając nam prowadzenie 0:1. Do końca tej części spotkania mieliśmy jeszcze sporo okazji do podwyższenia wyniku, jednak próby Patryka Alibożka, Damiana Limbergera i Jakub Krawczyka trafiały poza światło bramki.

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1, mając jednak świadomość, że przewaga 1 bramki nie zapewnia wystarczającego komfortu na nadchodzące 45 minut. W niezmienionym składzie wyszliśmy na 2-gą połowę meczu i na szczęście nasza postawa na boisku nie uległa zmianie. Pojawiały się ciągłe próby ataku z naszej strony i wiele akcji indywidualnych, które przerywane nieprzepisowo kończyły się żółtymi kartkami dla obrońców LKSu. Jedna z takich akcji miała miejsce w polu karnym, gdzie faulowany był Konrad Rymarczyk wychodząc sam na sam, niestety sędzia główny był mocno oddalony od akcji, a sędzia liniowy nie uznał za stosowne pokazać chorągiewki, mimo, że był bardzo blisko całego zajścia.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka minut później, gdzie faulowany w polu karnym był Konrad Michniewski, jednak ponownie nie było reakcji ze strony sędziów. Nie było wyjścia jak okazać swoją sportową złość kolejnymi akcjami i tak, po faulu w 78′ na Piotrze Parylaku mieliśmy stały element gry. Przy dość sporej odległości od bramki, mocnym uderzeniem popisał się Bartosz Klich, sprawiając kłopot bramkarzowi Czeluśnicy w utrzymaniu piłki i tak w wyniku błędu tego ostatniego piłka jednak znalazła się w siatce, dając nam prowadzenie 0:2.

Ostatnie minuty spotkania to zmiany w naszych szeregach i na sam koniec doliczonego już czasu gry, kolejna akcja, w której Konrad Rymarczyk mijając obrońców wyszedł sam na sam i ponownie był faulowany w polu karnym. Tym razem sędzia wreszcie podyktował 'jedenastkę’. Bartosz Klich długo tam sobie kopał w ziemi pod piłkę, ale chyba fajnie sobie ten grunt przygotował 🙂, bo w końcu z właściwą sobie precyzją posłał na bramkę piękny strzał  zamykając tym samym mecz przy wyniku 0:3.

Brawo Drużyna!!!

 

Pojawiają się głosy, że może dojść do przerwania rundy ze względu na pojawiające się w drużynach przypadki Covid i konieczność izolacji. Nie wiemy co będzie dalej, ale póki można, wracamy do pracy. Najbliższe spotkanie zaplanowane na 07.11.2020 rozegramy na własnym stadionie, podejmując Przełęcz Dukla. Łatwo nie będzie, ale na pewno powalczymy o ligowe punkty.  Ze względu na obostrzenia mecz odbędzie się bez udziału Publiczności 🙁

 

Skład Nafty: S. Jastrzębski – G. Wąsik (P. Parylak 70′), M. Krupa, M. Biernat, D. Fafajda – D. Limberger, Karol Rymarczyk (K. Michniewski 73′)- B. Klich, Konrad Rymarczyk (B. Gęsiak 90′), Jakub Krawczyk – P. Alibożek (B. Labut 87′)

Rezerwa: B. Gęsiak, B. Labut, P. Parylak, K. Michniewski, J. Biskup

 

Sędziowali: Gracjan Dżugan, Sebastian Błażejowski, Łukasz Rygiel

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “15 kolejka SENIORZY_ LKS CZELUŚNICA – NAFTA SPLAST JEDLICZE 0:3 (0:1)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *