16 kolejka SENIORZY_PARTYZANT TARGOWISKA – NAFTA SPLAST JEDLICZE 0:1 (0:0)

W Święto Niepodległości 11.11.2021 Nafciarze skromnie bo 0:1, ale zasłużenie pokonują na wyjeździe Partyzant Targowiska. Zwycięstwo i 3 pkt. pozwalają nam na awans na 7 miejsce w ligowej tabeli, a do końca rundy pozostał już tylko jeden mecz.

Historycznie patrząc, w starciu obu drużyn w Targowiskach wygraliśmy chyba po raz pierwszy. Spadkowicz IV ligi nie ułatwiał Nafciarzom zadania i stawiał solidny opór. Cała pierwsza połowa była wyrównana, ale to Nafta miała dwie groźne sytuacje, w których mogliśmy strzelić gola. Strzały Partyzanta nie zagrażały specjalnie w tej części spotkania bramce Grzegorza Żytniaka. Możemy się pokusić o stwierdzenie, że troszkę nadaliśmy grze swoje warunki i Przeciwnik musiał je przyjąć.

Na drugą połowę wyszliśmy w niezmienionym składzie, a bramka wisiała w powietrzu. Byliśmy mocno zmotywowani po pierwszej części gry i czuliśmy, że jesteśmy w stanie coś ugrać. Pierwszą i jak się potem okazało jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 52′ Oleksii Hulovych, który przechwycił piłkę w środku pola i pognał z nią tuż przed pole karne, gdzie oddał bezbłędny strzał. Kilka minut potem nadszedł nasz dramat, bo drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną dostał Oleksandr Synovyd i widmo gry 30 minut w 10tkę, nie napawało optymizmem. Na szczęście przegrupowanie się i kilka zmian kadrowych zdały egzamin na pięć, bo Nafciarzom udało się doprowadzić wynik do samego końca spotkania, mimo, że same ostatnie minuty to dominacja Partyzanta.

90 +4′  i to my cieszyliśmy się z wygranej, bo koniec końców troszkę lepiej zaprezentowaliśmy się dzisiaj na boisku. Świetne spotkanie rozegrał Mateusz Biernat, który praktycznie wykluczył z gry napastnika Partyzanta świetnym kryciem i był zawsze tam, gdzie trzeba. W powietrzu natomiast królował dzisiaj ’Saszka’ Synovyd, który wygrywał wszystkie pojedynki główkowe. Do tego dobra praca w środku pola i świetna komunikacja na skrzydłach, stąd wyszliśmy z pojedynku zwycięsko.

Chcemy w tym miejscu podziękować obecnym na trybunach Kibicom z Jedlicza, bo było ich dzisiaj z nami sporo.  Było nam bardzo miło i cieszymy się, że mogliśmy Wam dać zwycięstwo!

Zapraszamy serdecznie już za dwa dni, w sobotę 13.11.2021 na godz. 12:00 na Konopnickiej 1. To ostatnie spotkanie ligowe tego roku kalendarzowego i rozegramy je z Szarotką Uherce, która zajmuje aktualnie przedostatnią pozycję w tabeli. Bądźcie z nami!

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 13 Gabriel Wąsik ( 19 Damian Soszyński 65′) – 2 Oleksandr Synovyd, 11 Karol Rymarczyk – 15 Tymek Kochanik, 9 Kacper Szura ( 20 Konrad Michniewski 90+4′), 14 Oleksii Hulovych ( 17 Yaroslav Myts 76′) – 5 Bartek Klich ( 7 Kordian Dąbrowski 87′)

Rezerwa: 4 Bartosz Gęsiak, 7 Kordian Dąbrowski, 17 Yaroslav Myts, 19 Damian Soszyński, 20 Konrad Michniewski

 

Sędziowali: Paweł Pitak, Piotr Kochański, Piotr Frankowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.