17 kolejka SENIORZY_KOTWICA KORCZYNA – NAFTA SPLAST JEDLICZE 3:0 (1:0)

Znowu kolejka bez punktów dla Nafciarzy. Po środowym spotkaniu z Kotwicą Korczyna ulegamy przeciwnikowi 3:0. Brak punktów powoduje spadek w tabeli o 2 oczka, co plasuje nas w tym momencie na miejscu 17-tym. To kolejne spotkanie, w którym pokazaliśmy się z aktywnej strony, jednak to znowu przeciwnik wykorzystuje swoje okazje w ataku, my niestety mamy z tym wyraźnie jakiś problem…

Pierwszą bramkę tracimy w 11′ po stałym fragmencie gry. W wyniku błędu w kryciu, dwoje naszych obrońców doskoczyło naraz do dośrodkowywanej piłki, co wykorzystał niepilnowany Marcina Balawajder i otworzył mecz na 1:0. Na chwilę pogubiliśmy się i pozwoliliśmy Gospodarzom zepchnąć nas na naszą stronę boiska. Pod mocnym ostrzałem był wówczas Szymon Jastrzębski, który w 20′ pokazał nam świetną interwencję i uratował nas przed stratą drugiej bramki. W krótkim odstępie czasu kolejnemu strzałowi do naszej pustej bramki zapobiegł Gabriel Wąsik, który zablokował uderzenie plecami rzucając się ofiarnie tuż przed lewy słupek. Możemy mówić o dużym szczęściu w tej części spotkania. Po tym czasie dominacji Kotwicy nareszcie odzyskaliśmy swój rytm gry i udało nam się przedostać na połowę rywala. Niestety nasze strzały nie były zbyt groźne, a stałych fragmentów gry było po naszej stronie jak na lekarstwo. Tuż przed przerwą świetną okazję do zdobycia gola miał Damian Limberger, niestety piłka trafiła poza światło bramki i na przerwę zeszliśmy przy wyniku 1:0.

Przeciwnik ciągle był w zasięgu i mocno zmotywowani wyszliśmy na drugą połowę. Niestety nasza gra w ataku nie wyglądała lepiej, a i coraz widoczniejsze też były błędy w obronie. Przejęcie przez przeciwnika piłki w środku pola i szybka kontra w 71′ doprowadziły do straty drugiej bramki, której strzelcem był Dawid Florian. Wiedzieliśmy dobrze, że będzie już bardzo ciężko odrobić straty. Pogubiliśmy się już zupełnie i w 78′ chwila nieuwagi i napastnik Kotwicy minął naszego obrońcę. Ten ratując się przed utratą bramki sfaulował przeciwnika w polu karnym, w wyniku którego straciliśmy 3cią i ostatnią bramkę w tym meczu. Ostatnie kilkanaście minut spotkania to zmiany w naszym ustawieniu i skupienie się na ataku. Było wiele prób i indywidualnych akcji, między innymi dobrze dysponowanych wczoraj Jakuba Krawczyka i Konrada Michniewskiego. Niestety nie byliśmy w stanie do końca spotkania zamienić żadnej z tych prób na gola i tak przy wyniku 3:0 zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego Komańskiego.

Bardzo szkoda straconych punktów. Na chwilę wyszliśmy ze strefy spadkowej, by niestety po ostatniej kolejce znowu się w niej znaleźć.  Do końca rundy zostało już tylko 2 kolejki i dwoje przeciwników: Iskra Przysietnica i Zamczysko Odrzykoń. Łatwo o punkty nie będzie, ale zrobimy co w naszej mocy.

Debiut w seniorskiej klasie okręgowej zaliczył wczoraj Konrad Klatka. Czas gry niedługi, ale mimo to nasz 17-latek pokazał się z dobrej strony 🙂 Gratulujemy!

 

Skład Nafty: Szymon Jastrzębski – Damian Biedroń (Bartosz Labut 72′), Michał Krupa, Mateusz Biernat, Gabriel Wąsik (Damian Fafajda 62′)- Damian Limberger, Karol Rymarczyk (Konrad Klatka 88′)- Jakub Krawczyk, Bartosz Klich, Konrad Michniewski – Patryk Alibożek (Bartosz Gęsiak 70′)

Rezerwa: Bartosz Labut, Damian Fafajda, Bartosz Gęsiak, Konrad Klatka, Jakub Biskup

 

Sędziowali: Rafał Komański, Wacław Bocoń, Łukasz Radożycki

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *