Po wpadce z pierwszej kolejki, Nafciarze pewnie pokonują w pierwszym meczu domowym nowego sezonu Cisy Jabłonicę Polską 3:1. Tym samym pierwsze 3 ligowe punkty lądują na koncie Podopiecznych trenera Dariusza Solińskiego.

Nastawienie do meczu było zgoła odmienne od tego, jakie towarzyszyło nam w meczu otwarcia. Wiedzieliśmy, że spotkanie należy wygrać i należało dać z siebie wszystko, żeby to zadanie wykonać. Udało się to dzisiaj bardzo dobrze i nasza Drużyna pokazała nam w meczu sporo ładnych akcji.

Od samego początku graliśmy dobrze i wysoko. Świetną dyspozycją popisał się dzisiaj środek pola i dzięki temu mogliśmy oglądać sporo akcji w ofensywie. Było dużo dośrodkowań i dobrze funkcjonowały skrzydła. Naszym akcjom brakowało jednak wykończenia a i obrona Cisów trzymała gardę mocno. Na zasłużonego gola doczekaliśmy się w 38′, po doskonałym dośrodkowaniu Oleksiiego Hulovych’a, a formalności tuż przy linii bramki dopełnił Konrad Słowik i wpakował pierwszą bramkę dla naszej Drużyny.

Małą wpadkę zaliczyliśmy tuż po przerwie, bo nie minęło 2 minuty jak stratę w naszej obronie wykorzystał Kamil Pelczar strzelając gola dającego wyrównanie na 1:1. Straciliśmy na chwilę pewność siebie, ale nie było wyjścia jak brać się do pracy, bo mecz zaczął się na nowo. Na szczęście po chwili dekoncentracji to znowu my dominowaliśmy i ciągle akcja toczyła się na połowie rywala. W 60′ po doskonałym prostopadłym podaniu Konrada Rymarczyka, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Konrad Słowik i strzela swojego drugiego gola, ponownie dając Nafcie prowadzenie w meczu. Rozsierdziło to mocno naszego przeciwnika i ekipa Cisów po wprowadzeniu kilku zmian wzięła się ostro do pracy. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale pięknymi interwencjami popisał się Szymon Jastrzębski i obyło się bez straty gola. Pod koniec spotkania ekipa Cisów była jeszcze raz blisko zdobycia gola posyłając piłkę w kierunki bramki poza zasięg Szymona, jednak dobrze ustawiony w asekuracji na linii był Mateusz Biernat  i zablokował piłkę tuż przez linią bramkową, ratując nas przed utratą gola.

Marzenia o remisie ekipy z Jabłonicy Polskiej pogrzebał w 90′ Konrad Rymarczyk. Wszystko po tym, jak Tymek Kochanik popisuje się świetnym rajdem lewą stroną boiska i idealnie w tempo podaje do Konrada. Ten pewnie przyjmuje piłkę i mocnym strzałem zapewnia naszej Ekipie 3-go gola w tym meczu, zamykając tym samym wynik spotkania na 3:1.

To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy się pokazać od dobrej strony przed naszą Publicznością, której dziękujemy za przybycie na stadion w to sobotnie przedpołudnie.

Następne ligowe spotkanie rozegramy w niedzielę, 29 sierpnia, kiedy to udamy się do Sanoka. Wcześniej, w środę 25 sierpnia rozegramy jeszcze 2 rundę pucharu Polski. W wyniku losowania ponownie zagramy z Zamczyskiem Mrukowa, tym razem na naszym obiekcie i mamy nadzieję zrewanżować się za ostatnią ligową porażkę. Widzimy się więc w środę 25 sierpnia o godz. 17:00 na Konopnickiej 1.

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski – 15 Tymek Kochanik, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 3 Jakub Krawczyk – 7 Damian Limberger, 9 Kacper Szura – 14 Oleksii Hulovych, 17 Yaroslav Myts (19 Damian Soszyński 90′), 11 Konrad Rymarczyk – 20 Konrad Słowik

Rezerwa: 4 Bartosz Gęsiak, 18 Konrad Michniewski, 19 Damian Soszyński, 5 Kordian Dąbrowski, 16 Konrad Dziura

 

Sędziowali: Rafał Krężałek, Jarosław Grześków, Mateusz Gumienny

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *