24 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – COSMOS NOWOTANIEC 3:0 (3:0)

Porażką na własnym boisku zakończyła się 24 kolejka KEEZA Klasa Okręgowa. W sobotę 30 kwietnia 2022 ulegliśmy zespołowi Cosmosu Nowotaniec 0:3. Zajmujemy aktualnie 7-mą pozycję w ligowej tabeli, jednak plasujący się niżej nas rywale już pauzowali, a nasza pauza dopiero przed nami.

Nieobecność kilku Zawodników ze względu na chorobę i kontuzje wymusiła pewne roszady w naszym składzie na sobotnie spotkanie. Niemniej wyjściowa 11-tka pomimo niekorzystnego wyniku nie wyglądała na boisku tak źle. Wynik bramkowy rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, a właściwie w 7-miu minutach pierwszej połowy. Mimo chwilami wyrównanego pojedynku i kilku naszych ładnych akcji, bramek po stronie Nafty nie było.

Pierwszy gol dla Przeciwnika był wynikiem błędu krycia w 36’ kiedy to na lewym skrzydle niezwykle trudny do upilnowania Jesus Antonio Diaz Gomez wyprzedził naszego obrońcę i będąc sam na sam z Szymonem Jastrzębskim posłał piłkę wprost do bramki. Drugą bramkę tracimy niepełna 4 minuty później, kiedy to piłka po stracie w środku pola połączonej z błędem naszego obrońcy, ponownie pada łupem strzelca pierwszej bramki, Gomeza. Ostatni, trzeci gol ‘do szatni’ to efekt stałego fragmentu gry i ładnego strzału Vlasenko z wolnego w 43’.

W drugiej połowie nie daliśmy już przeciwnikowi okazji do wykorzystywania naszych błędów, bo przynajmniej w obronie popełnialiśmy ich niewiele. Mało to niestety pocieszające, bo trochę rozbici pierwszą połową nie umieliśmy znaleźć dla siebie miejsca na boisku i akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Kilka zmian kadrowych nie zmieniło wiele w naszej grze i przy wyniku 0:3 dobrnęliśmy do 90 minuty spotkania by usłyszeć gwizdek sędziego Krzysztofa Kośka, kończący spotkanie.

Faktem jest, że to Cosmos miał przewagę przez całe spotkanie i częściej gościł na naszej połowie. My mieliśmy z gry niewiele i przychodzi nam w tym momencie uznać wyższość przeciwnika.

Nie oglądamy się jednak wstecz a idziemy do przodu i skupiamy się na kolejnym spotkaniu, tym razem wyjazdowym. We wtorek 3 maja udajemy się do Posady Górnej na spotkanie z uplasowanym na przedostatniej pozycji Beskidem.

Podczas sobotniego spotkania, swój debiut w seniorskiej piłce miał niespełna 17-letni Dawid Borek, na co dzień zawodnik Juniorów Młodszych 🙂 Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim Kibicom przybyłym na Splast Arenę za doping! Gramy dla Was!

 

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski Br. – 13 Gabriel Wąsik (2 Piotr Sury 46′), 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 4 Kordian Dąbrowski – 7 Damian Limberger Kpt., 18 Oleh Bazhan – 14 Oleksandr Tupik (16 Szymon Serwiński, 65′), 9 Kacper Szura, 11 Bartek Klich (17 Miłosz Wasilewski 86′) – 10 Konrad Słowik (15 Dawid Borek 80′)

Rezerwa: 12 Michał Chrobak Br., 2 Piotr Sury, 15 Dawid Borek, 16 Szymon Serwiński, 17 Miłosz Wasilewski, 19 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Krzysztof Kosiek, Wojciech Kolbusz, Dariusz Nitka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *