Kolejny dobry mecz w wykonaniu seniorów Nafty. W środę 26 maja 2021 na własnym boisku pokonujemy Grabowiankę Grabówka i dopisujemy 3 pkt na nasze konto. Utrzymujemy się na 10 pozycji w ligowej tabeli a nasze przedostatnie miejsce z początku sezonu to tylko złe wspomnienie.

Był to kolejny mecz z tych, które należało bezwzględnie wygrać i po raz kolejny nie zawiedliśmy się na Nafciarzach! W nieco  innym składzie ze względu na brak Mateusza Biernata, wyszliśmy na boisko po swoje i było to widać po naszej mocno ofensywnej postawie od samego początku. Dominacja, akcja za akcją… niestety tylko wykończenia brak. Sporo ładnych akcji lewą stroną i wejść Jakuba Krawczyka w pole karne, sporo prób strzałów to Oleksiiego Hulovycha, to Damiana Limbergera, czy ładna próba z wolnego Bartka Klicha… Nie poddawała się jednak całą pierwszą połowę obrona Grabówki i na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę to Grabowianka wyszła z większym zacięciem do gry, a nasza postawa była trochę bierniejsza. Szymon Jastrzębski trudził się w bramce odpierając ataki przeciwnika. Na szczęście po jakimś czasie wróciliśmy do swojej gry z pierwszej połowy i znowu gościliśmy często na połowie rywala. Za sprawą faulowanego w polu karnym Oleksiiego Hulovycha, który nie ma sobie równych prędkością na boisku,  otrzymujemy rzut karny. Do jego wykonania podszedł Damian Limberger i zamienił go na bramkę dla naszego zespołu w 57′. Mieliśmy potem trochę strat w środku pola i daliśmy drużynie gości kilka kontr niejako w prezencie, na szczęście Szymon czuwał na posterunku i udało się nie stracić bramki. Wynik na 2:0 po pięknej akcji i dośrodkowaniu podwyższył w 79′ Yaroslav Myts i już byliśmy pewniejsi naszych 3 punktów.

Do końca spotkania mieliśmy jeszcze dobrą okazję do strzelenia gola w ostatniej minucie. Piłka posłana z rzutu wolnego przez Bartka Klicha minęła się o centymetry od poprzeczki, kiedy usłyszeliśmy ostatni gwizdek Sędziego Głównego, kończący to spotkanie.

Brawo Drużyna!

Kolejne 3 punkty wylądowały na naszym koncie, na którym jest ich już łącznie 35. Liga nie zwalnia tempa i w sobotę 29.05.2021 rozegramy kolejne spotkanie u siebie, podejmując LKS Skołyszyn. Początek spotkania godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy!

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski – 3 Jakub Krawczyk (2 Przemysław Zięba 85′), 8 Krystian Gębarowski Kpt., 15 Michał Krupa, 18 Filip Gierlicki – 7 Damian Limberger, 10 Konrad Rymarczyk – 9 Bartek Klich, 17 Yaroslav Myts (13 Gabriel Wąsik 80′) , 14 Oleksii Hulovych (11 Karol Rymarczyk 64′) – 20 Konrad Słowik (19 Jakub Biskup 88′)

Rezerwa: 11 Karol Rymarczyk, 13 Gabriel Wąsik, 19 Jakub Biskup, 4 Bartosz Gęsiak, 2 Przemysław Zięba, 16 Arkadiusz Smoła

 

Sędziowali: Paweł Kiszka, Krzysztof Kosiek, Arkadiusz Buba

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *