Zwycięstwo Nafciarzy w Besku. W niedzielne popołudnie, 29.05.2022 zwyciężamy 0:2 i dopisujemy 3 pkt, do swojego konta. Pozwala nam to awansować aż o 2 pozycje w ligowej tabeli, wyprzedzając Partyzanta Targowiska i Tempo Nienaszów. Zajmujemy pozycję 6tą z dorobkiem 44 pkt.

Od początku spotkania widać było głód zwycięstwa w postawie naszej Drużyny. Wyszliśmy wysoko i mieliśmy sporo akcji ofensywnych. Już w 3′ Damian Limberger był bliski zdobycia bramki, jednak piłka minimalnie minęła prawy słupek. Niespełna 2 minuty później kolejna próba Limbka, tym razem z główki. Zespół Beska odpowiedział dwoma kontrami, jednak czujności i koncentracji w bramce przez 90 pełne minut nie zabrakło Grzesiowi Żytniakowi. Nie dał się zaskoczyć przy żadnej z okazji, zachowując czyste konto.

Kolejne minuty pierwszej połowy to kolejne próby sforsowania bramki rosłego Mateusza Tasza. Próbował znowu Damian Limberger i mimo, że z pewnego kąta mogłoby się wydawać że padł gol, to piłka okręciła się na bocznej siatce. Padały kolejne strzały, z przewrotki Bartek Klich, Jakub Krawczyk główką ponad poprzeczką, a potem jeszcze z dystansu Oleh Bazhan. Upragniony i w pełni zasłużony gol przyszedł jednak dopiero tuż przed przerwą. W 39′ dochodzi do kontrowersyjnej sytuacji na boisku, gdzie na 11 metrze Tasz usiłuje wybijać piłkę. Nie trafia jednak w piłkę, za to uderza w głowę Damiana Limbergera. Błąd sędziego głównego pozbawia nas nie tylko rzutu karnego, ale powoduje żółtą kartkę dla Krystiana Gębarowskiego, który oprotestował błędną decyzję sędziego. Odpowiadamy na tę niesprawiedliwość niespełna minutę później. Dobre dośrodkowanie Kacpra SzurySzymon Serwiński przedłuża piłkę głową do Damiana Limbergera, a ten pewnym strzałem pakuje ją do siatki, wymierzając sprawiedliwość za niepodyktowany rzut karny i wysuwając nas na prowadzenie.

W drugiej połowie spotkania nie pozostało nam nic innego jak grać swoje. Ciągłe próby na bramkę, między innymi Damiana Limbergera tuż ponad poprzeczkę, a potem Szymona Serwińskiego. Ekipa z Beska, również podejmowała swoje próby, jednak strzały były mało precyzyjne. Najgroźniejszą sytuację Gospodarze mieli w 60′ po rozegraniu rzutu rożnego, jednak Grzegorz Żytniak nie spuszczał piłki z oka i obronił strzał z bardzo bliskiej odległości. Odpowiedzieliśmy kolejnymi atakami i tak w 70′  odbita przez bramkarza piłka po strzale Damiana Limbergera, wpada znów pod jego nogi, ten jednak nie mogąc oddać czystego strzału wycofuje piłkę do Kacpra Szury, który miał nieco więcej miejsca. Mocne, precyzyjne uderzenie Kacpra podwyższa wynik na 0:2. Kilka minut później Kacper próbuje jeszcze raz, jednak piłka ląduje na bocznej siatce.

Apetyt na więcej goli jeszcze był, jednak do końca spotkania nie udało się już nic ustrzelić. Zasłużone zwycięstwo po dobrej grze i cenne 3 pkt. Brawo Drużyna!!!

Podczas spotkania z Beskiem miał miejsce debiut. Swoje pierwsze minuty w seniorskiej Drużynie rozegrał 16-letni Kamil Świątek. Gratulujemy! 🙂

Do końca rundy i sezonu pozostało już tylko 5 kolejek. Czekają nas mecz kolejno z Czarnymi Jasło (D), Przełęczą Dukla (W), Ostoją Kołaczyce (D), Partyzantem Targowiska (D) i Szarotką Uherce (W). Zapraszamy już dzisiaj na Splast Arenę na mecz z Czarnymi Jasło wyjątkowo w niedzielę 5 czerwca, na godz. 17:00.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 4 Kordian Dąbrowski, 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 15 Tymek Kochanik – 18 Oleh Bazhan, 13 Gabriel Wąsik – 16 Szymon Serwiński (14 Szymon Jastrzębski 89′), 10 Kacper Szura (17 Kamil Świątek 90′), 11 Bartek Klich (2 Piotr Sury 80′) – 7 Damian Limberger

Rezerwa: 14 Szymon Jastrzębski (pole), 2 Piotr Sury, 17 Kamil Świątek, 19 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Łukasz Rygiel, Maciej Kosturski, Damian Szałajko

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *