Zwycięstwem Nafciarzy zakończyła się kolejka 3 rundy jesiennej. W sobotę 19.08.2023 Podopieczni trenera Miłosza Kuzianika pokonali na własnym boisku Przełęcz Dukla 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo nad dukielską ekipą od dłuższego czasu i jednocześnie pierwsze, jakże potrzebne zwycięstwo tego sezonu. Dopisujemy 3 pkt. i z łączną sumą 4 pkt. plasujemy się obecnie na miejscu 8-mym, ew. 9-tym jeśli zespół Skołyszyna zwycięży w Besku.

Cel na ten mecz był jeden i został zrealizowany w 100%- walka od pierwszej do ostatniej minuty i tak właśnie się stało. Mecz mógł się podobać Kibicom Nafty, bo było sporo akcji ofensywnych i dość dobrze prezentowaliśmy się we wszystkich strefach boiska. Na pewno pozostaje też niedosyt, bo wynik na korzyść Nafty powinien być wyższy. Dwa razy nie strzeliliśmy do pustej bramki 🙈, na nasze szczęście nie zemściło się to na nas.

Wynik otworzyli goście, strzelając nam gola z dystansu. Piłka leciała dość długo i wysoko, aż ostatecznie spadła tuż pod poprzeczką i nie zdołał jej już sięgnąć Grzegorz Żytniak. Wzięliśmy się ostro za odrabianie strat, ale większość akcji to zdaniem sędziego liniowego były pozycje spalone. Ostatecznie udało się wyrównać w 45′ po rzucie karnym. 11-tkę słusznie przyznał sędzia Kolbusz po faulu na Kacprze Zygmuncie, który obchodząc kilku obrońców nie dał sobie odebrać piłki, zmuszając przeciwnika do ratowania się nieprzepisowym zagraniem. Wykonawcą rzutu karnego był nikt inny niż niezawodny w tej kwestii Damian Limberger 💪

Od 46′ przy remisie 1:1 mecz niejako zaczął się na nowo. Apetyt Nafciarzy również i w tej części spotkania widoczny był od pierwszej minuty. Wiele akcji środkiem i skrzydłami, aż w końcu w 64′ po faulu w środku pola mieliśmy rzut wolny. Solidna wrzutka Krystiana Gębarowskiego pozwoliła obrońcom Przełęczy na ratowanie się tylko jej podbiciem i wówczas piłkę zmierzającą w kierunku bramki bezlitośnie umieścił w sieci Mikołaj Dybuś. Był to pierwszy gol Dybka w barwach Nafty, brawo!!!

Do końca spotkania oglądaliśmy jeszcze sporo fajnych akcji. Padały strzały Jakuba Krawczyka, Damiana Limbergera, Karola Lecha oraz Thando Dube, zabrakło jednak prezycji, co boli szczególnie ze względu na fakt, że przez dobre 3-4 minuty bramka pozostawała pusta, bo goście zdecydowali się zaangażować całe swoje zasoby, łącznie z bramkarzem Damianem Niemczyńskim, w ofensywie.

W 90′ usłyszeliśmy ostatni gwizdek arbitra i okrzyki zadowolonych Kibiców. Nareszcie mogliśmy im dać długo wyczekiwane zwycięstwo. W tym miejscu dziękujemy Kibicom za obecność.

Kolejne spotkanie to wyjazd do LKS Skołyszyn. Mecz odbędzie się w niedzielę 27.08.2023 o godz. 15:00. Zapraszamy!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 19 Mikołaj Janusz (5 Karol Dawid Lech), 2 Kamil Świątek  – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 14 Dawid Góra (16 Thando Dube), 4 Kacper Zygmunt (10 Dawid Cyrkiel), 17 Oskar Pitrus – 15 Mikołaj Dybuś (18 Jakub Biskup)

Rezerwa: 5 Karol Dawid Lech, 6 Kacper Chudy, 10 Dawid Cyrkiel, 16 Thando Dube, 18 Jakub Biskup, 20 Michał Kus

 

Sędziowali: Wojciech Kolbusz, Krzysztof Kosiek, Łukasz Machowski

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *