W niedzielę 5 czerwca 2022 remisujemy w pojedynku domowym przeciwko Czarnym Jasło 1:1. Zdobyty do łącznego dorobku  punkt, w porównaniu z 3 pkt., które dopisali do swojego konta rywale, powoduje spadek w tabeli z 6-tej na 8-mą pozycję. Od miejsca 6-tego (Partyzant Targowiska) i 7-mego (Tempo Nienaszów) dzieli nas jednak tylko 1 pkt. Im bliżej końca, tym ciekawiej się więc robi…

Mecze z jasielskim rywalem od zawsze budzą sporo emocji i mają swoisty 'smaczek’. Tym trudniejsza była nasza sytuacja, że 2 Zawodników podstawowej 11tki pauzowało za kartki, a występ 3-go ze względu na kontuzję, nawet na rezerwie do końca stał pod znakiem zapytania. Niemniej uformowany przez Trenera Solińskiego skład, świetnie poradził sobie na boisku, zważywszy na okoliczności.

Mecz zaczął się dominacją gości, którzy od razu przystąpili do ataku. Kilka szybkich akcji i nieupilnowany Mateusz Kurdziel strzela nam gola w 8′, nie dając szans Grzegorzowi Żytniakowi na obronę. Po stracie gola, to ciągle Czarni dyktowali warunki gry, jednak w miarę upływu czasu, coraz lepiej radziła sobie i nasza obrona i środek pola. Częściej byliśmy przy piłce i również my wyprowadzaliśmy akcje ofensywne. Odpowiedź Nafciarzy przyszła w 41′. Mocno wyrzucona z autu przez Bartka Klicha piłka, poszybowała na walkę. Kotłowało się pod bramką przeciwnika i ostatecznie piłka padła łupem Kacpra Szury, który wpakował ją do bramki, dając nam wyrównanie.

Gol do szatni delikatnie rozbił koncepcję Czarnych. Ich gra w drugiej połowie była już mniej składna, a my lepiej czytaliśmy grę ich powtarzalnych akcji. Było sporo okazji po stronie jednych i drugich. Od strony Nafty strzałów próbował Jakub Krawczyk i Damian Limberger. Zespół z Jasła mocno atakował bramkę Grzegorza Żytniaka, ten jednak reagował natychmiastowymi wyjściami, bez zawahania i pokazał wczoraj kilka ładnych interwencji, głośno oklaskiwanymi przez zgromadzoną licznie na trybunach Publiczność.

Mimo sporej dynamiki gry w drugiej połowie, ani my ani przeciwnik nie byliśmy w stanie zdobyć gola. Dla nas zważywszy na braki kadrowe, ten remis jest cenny. Okupiony ciężką walką na boisku, walką od samego początku do samego końca. Brawo Drużyna!

Dziękujemy licznym Kibicom przybyłym na Splast Arenę. Głośno niosły się wczoraj Wasze oklaski i czuć było wyraźnie Wasze wsparcie. Dziękujemy i prosimy o więcej 😀 Gramy dla Was!

Do końca rundy zostały już tylko 4 kolejki. W weekend udajemy się do Dukla, potem dwa mecze domowe z Kołaczycami i Targowiskami, a na sam finisz wyjazd do Uherzec.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 4 Kordian Dąbrowski, 15 Tymek Kochanik – 2 Piotr Sury, 17 Gabriel Wąsik – 16 Szymon Serwiński, 10 Kacper Szura, 11 Bartek Klich – 7 Damian Limberger Kpt.

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 9 Oleksandr Tupik, 14 Maciej Bonar, 19 Jakub Biskup, 20 Kamil Bobrowski

 

Sędziowali: Dominik Pociask, Leszek Żegleń, Marek Głowacki (KS Dębica)

 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *