Pewne zwycięstwo w Uhercach! Nafciarze z Trenerem Dariuszem Solińskim na czele zapewnili sobie wczorajszym zwycięstwem awans aż o 3 miejsce w tabeli. Plasują się w tym momencie na 10tej pozycji z dorobkiem 32 pkt.

Cel był jasny. Pojechać, zagrać swoje i przywieźć cenne 3 punkty, bo na tym etapie nie ma już czasu ani miejsca na ich utratę. Udało się zrealizować plan i brawa dla Drużyny za wczorajszą postawę!

Mecz zaczął się nas bardzo niekorzystnie bo już w 5’ straciliśmy bramkę. W wyniku nieprozumienia Szymonowi Jastrzębskiemu nie udało się złapać piłki, którą przepuścił dla niego obrońca. Jedynym wyjściem był faul w 11tce z czego Gospodarze skorzystali strzelając gola na 1:0. Nafciarze chwilę budowali na nową swoją pewność siebie i koncentrację. Coraz śmielej wyprowadzali akcje ofensywne, by na jakiś czas zupełnie zdominować przeciwnika i grać tylko na jego połowie. Na efekty czekaliśmy do 25’ kiedy to do wyrównania doprowadził strzałem z główki nikt inny niż Jakub Krawczyk.  10 minut później bramkę dla naszego Zespołu zdobył Damian Limberger posyłając zdecydowany strzał z lewego boku wprost do bramki Marcela Solona. Goście mieli okazję do wyrównania, gdy po kontrowersyjnej decyzji sędziego głównego – nie jedynej zresztą wczoraj, podyktowano kolejny rzut karny dla Szarotki. Ten strzał jednak doskonale wyczuł Szymon Jastrzębski i wybronił go wybijając piłkę daleko od bramki, nie dając szansy na dobitkę. Przy wyniku 1:2 schodziliśmy na przerwę, mając jednak świadomość że zaliczka jednej bramki nie daje dużego komfortu.

Na drugą połowę wyszliśmy bez zmian kadrowych graliśmy swoje kontynuując ofensywną postawę i pressing. W 65’ wynik na 1:3 podwyższył ponownie Damian Limberger, nie dając przeciwnikowi złudzeń, kto zgarnie 3 punkty tego dnia. Swoje próby strzałów podejmował też Yaroslav Myts, jednak mocno obstawiony nie miał zbyt wielkiej przestrzeni. Chwilę później faulowany w polu karnym Yaroslav wywalczył dla naszej Drużyny rzut karny. Do jego wykonania podszedł Bartosz Klich, jednak strzał obok lewego słupka okazał się za słaby i Solonowi udało się go obronić. Więcej groźniejszych sytuacji pod bramką rywala już nie mieliśmy i wynik 1:3 utrzymał się do samego końca.

Sporo  kontrowersji miało miejsce wczoraj za sprawą Sędziego Głównego, który popełniał szereg błędnych decyzji tak w jedną jak i drugą stronę. Efektem tych błędów była kuriozalna czerwona kartka, jako konsekwencja dwóch żółtych dla Konrada Słowika, który nie rozegrał nawet minuty spotkania ze względu na kontuzję a oba kartoniki otrzymał siedząc na ławce rezerwowych…. Pozostawimy to bez komentarza….

Dziękujemy Drużynie Szarotki za spotkanie i życzmy powodzenia w lidze!

Przed nami kolejny intensywny tydzień z dwoma meczami ligowymi w tygodniu. Pierwszy z nich w środę 26 maja z Grabowianką Grabówka, drugi w sobotę 29 maja z LKS Skołyszyn. Obydwa o godz. 17:00 na Splast Arenie w Jedliczu i na oba serdecznie zapraszamy. Limit Publiczności: 25%

 

Skład Nafty: 12 Szymon Jastrzębski – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski, 6 Mateusz Biernat, 15 Michał Krupa – 7 Damian Limberger, 10 Konrad Rymarczyk ( 4 Bartosz Gęsiak 90’) – 9 Bartek Klich (13 Gabriel Wąsik 85’), 14 Oleksii Hulovych, 18 Filip Gierlicki (2 Przemysław Zięba 89’) – 17 Yaroslav Myts ( 11 Karol Rymarczyk 70’)

Rezerwa: 11 Karol Rymarczyk, 4 Bartosz Gęsiak, 2 Przemysław Zięba, 16 Arkadiusz Smoła, 20 Konrad Słowik, 13 Gabriel Wąsik

Sędziowali: Marcin Smoleń, Martin Kijowski, Jakub Wilczek

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *