32 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – OSTOJA KOŁACZYCE 2:1 (0:0)

Na tym etapie, można zacząć już odliczanie. W trzecim do końca ligi spotkaniu, w czwartek Bożego Ciała, Nafciarze pokonują na własnym boisku Ostoję Kołaczyce 2:1. Po tym spotkaniu utrzymali 8mą pozycję w tabeli, depcząc po piętach Tempu Nienaszów (6) i Partyzantowi Targowiska (7).

Do najłatwiejszych mecz nie należał. Pierwszą połowę mocno męczyliśmy się. Sporo akcji ofensywnych i prowadzenie gry nie przedłożyło się niestety na zdobycie gola. Ekipa z Kołaczyc, mimo swojego pewnego spadku do A klasy walczyła ambitnie.

Zimny prysznic i sygnał, że należy brać się do konkretów przyszedł dla nas w 47′, kiedy tracimy bramkę po karnym. Nasza gra nabrała większego zacięcia i motywacji i od razu przedłożyło się to na boisku. Wyrównanie przyszło w 66′ za sprawą Tymka Kochanika, który jakimś sposobem przedarł się przez tłum obrońców. Wydawać by się mogło po zagęszczeniu w polu karnym, że przysłowiowej igły już nie dało się wcisnąć, ale udało się dostawić nogę i wedrzeć piłkę do bramki.

Niemalże 20 minut wyrównany wynik wisiał nad nami jak wyrok, bo nie wyobrażaliśmy sobie niczego innego niż zdobycia 3 punktów w tej kolejce. W 84′ to my cieszyliśmy się z odgwizdanej 11tki po faulu w polu karnym. Damian Limberger pewnie zamienił tę szansę na gola dla naszej Drużyny, dając nam prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Do końca ligi pozostało 2 spotkania i na tym się skupialiśmy, tym bardziej że następny mecz był już za 2 dni, więc czasu na regenerację też niewiele.

Podczas spotkania mieliśmy debiut w seniorskim Zespole Nafty. 16-lteni Dawid Cyrkiel rozegrał na boisku swoje pierwsze minuty. Gratulacje 😊

Dziękujemy licznie zgromadzonej na trybunach Publiczności. Gramy dla Was!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 4 Kordian Dąbrowski (2 Piotr Sury 73′) – 18 Oleh Bazhan ( 17 Gabriel Wąsik 60′), 11 Bartosz Klich (19 Jakub Biskup 86′)- 15 Tymek Kochanik, 10 Kacper Szura, 16 Szymon Serwiński ( 20 Dawid Cyrkiel 79′) – 7 Damian Limberger

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski, 2 Piotr Sury, 9 Dawid Borek, 14 Kamil Świątek, 17 Gabriel Wąsik, 19 Jakub Biskup, 20 Dawid Cyrkiel

 

Sędziowali: Rafał Komański, Łukasz Rygiel, Kacper Stach

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.