32 kolejka SENIORZY_NAFTA SPLAST JEDLICZE – LKS SKOŁYSZYN 5:0 (3:0)

Pasmo zwycięstw trwa i bardzo nas to cieszy! W sobotę 28 maja na własnym boisku podopieczni Trenera Dariusza Solińskiego pokonują LKS Skołyszyn 5:0. Nie zmienia to naszej pozycji w tabeli, gdzie ciągle zajmujemy 10-tą pozycję, tyle że teraz z dorobkiem 38 pkt.

Pochmurnie i sucho, potem ciemno i mokro, a na koniec słońce i piękna tęcza- w takich warunkach pogodowych przyszło nam się wczoraj mierzyć. Bramki padały tylko po naszej stronie i było ich aż 5. Mimo wyniku jednak, mecz do łatwych nie należał. LKS nie poddał się łatwo i walczył całe spotkanie, nieraz zagrażając bramce Szymona Jastrzębskiego. Na szczęście mimo kilku groźnych akcji przeciwnika umieliśmy odpierać ataki i szybko formować się w ofensywie.

Pierwszą bramkę dla naszego Zespołu zdobył w 20′ Konrad Słowik. To był ważny gol, bo po chwilowej dominacji przeciwnika umieliśmy realizować swoje cele. Z następnej pięknej bramki, tym razem w wykonaniu Filipa Gierlickiego cieszyliśmy się 7 minut później. Będąc na fali, akcja po akcji udowadnialiśmy swoją ofensywną siłę. Drużynie ze Skołyszyna coraz trudniej było zapanować nad ‘rozhasanymi’ Nafciarzami i w 37’ przed stratą kolejnego gola ratowali się w faulem w polu karnym. Do wykonania przyznanej nam ’11-tki’ podszedł Damian Limberger i tym samym podwyższył wynik na 3:0. W tej części gry świetną okazję do strzelenia gola miał jeszcze Konrad Słowik znajdując się sam na sam z bramkarzem tuż przed bramką, jednak pika trafia wprost w bramkarza, który wybił ją za poprzeczkę.

Na drugą połowę wyszliśmy z 3 bramkową zaliczką co pozwoliło nam spokojnie grać swoje. W 53’ po świetnej akcji na prawym skrzydle Filip Gierlicki posyła piękną wrzutkę tuż pod nogi Yaroslava Myts’a, który pakuje piłkę do bramki. Dwie minuty później podobną akcję lewym skrzydłem przeprowadza Bartek Klich strzelając pięknego, 5tego już gola tego dnia. Wynik mógł być jeszcze wyższy, bo było jeszcze kilka prób w naszym wykonaniu. Strzału z dystansu Konrada Rymarczyka broni Michał Stój, z kolei próba z dalszej odległości Michała Krupy trafia minimalnie ponad poprzeczkę. Na kilka minut przed końcem jeszcze doskonałą okazję miał Karol Rymarczyk będący 1:1 z bramkarzem, jednak znów dobra interwencja bramkarza i odbita piłka mija lewy słupek.

W 93’ słyszymy gwizdek sędziego i kończymy spotkanie tradycyjną 'cieszynką’ na środku boiska 😊

Brawo Drużyna, brawo Trener!

W meczu z powodu kontuzji nie zagrał Oleksii Hulovych. Mamy nadzieję, że te kilka dni regeneracji wystarczy i będziemy mogli oglądać go już w następnym spotkaniu. A to odbędzie się w czwartek 3 czerwca, święto Bożego Ciała.  Mecz wyjazdowy do Kołaczyc,  początek spotkania godz. 16:00.

Dziękujemy Drużynie ze Skołyszyna za spotkanie i życzymy powodzenia w lidze!

 

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 15 Michał Krupa (13 Gabriel Wąsik 67′)– 7 Damian Limberger, 10 Konrad Rymarczyk ( 4 Bartosz Gęsiak 87′)– 9 Bartek Klich (16 Arkadiusz Smoła  81′), 17 Yaroslav Myts (11 Karol Rymarczyk 72′), 18 Filip Gierlicki  – 20 Konrad Słowik (19 Jakub Biskup 85′)

Rezerwa:  11 Karol Rymarczyk, 4 Bartosz Gęsiak, 13 Gabriel Wąsik, 16 Arkadiusz Smoła, 14 Oleksii Hulovych, 19 Jakub Biskup, 2 Przemysław Zięba

 

Sędziowali: Dariusz Domaradzki, Marcin Irzyk, Michał Pilszak

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *