Świetne piłkarskie widowisko na ostatnim domowym spotkaniu zaserwowali swojej Publiczności Nafciarze. W sobotę 18.06.2022 pewnie pokonali Partyzanta Targowiska 3:0. Tym samym awansowali na 6-tą pozycję w ligowej tabeli i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, niżej na koniec sezonu już nie będzie 😉.

Mecz silnym pressingiem otworzyli Goście próbując zmusić nas do błędu. Nie wystraszył się tego Grzegorz Żytniak, wręcz przeciwnie. Goście dali mu tylko okazję, aby mógł pokazać swój kunszt bramkarski. Dwukrotnie w tej części spotkania widzieliśmy już oczami wyobraźni piłkę w sieci, jednak Żytko 'wyciągnął’ wszystko z godnym siebie stoickim spokojem. Wytrzymała też ataki Przeciwnika linia obrony nie popełniając błędu, a po kilku minutach udało się przeważyć szalę spotkania na naszą korzyść. To my zaczęliśmy prowadzić grę, podejmowaliśmy dużo ataków i strzelaliśmy na bramkę. To Damian Limberger, to Kacper Szura, Bartek Klich, Tymek Kochanik, Oleksandr Tupik czy Szymon Serwiński. Nasze akcje, głównie skrzydłami przysparzały sporo problemów obrońcom Partyzanta. I tak w 32′ po idealnym dośrodkowaniu Tymka Kochanika, Huberta Niemca pokonuje ostatecznie solidnym strzałem Oleksandr Tupik, dając nam prowadzenie i otwierając wynik spotkania.

Mieliśmy jeszcze kilka prób, jednak do szatni schodziliśmy tylko z jednym golem. Wiedzieliśmy, że po przerwie ekipa z Targowisk przyjdzie z nowymi siłami i motywacją, nie przyszło więc nam nic innego jak też podwoić nasze siły i kontynuować ofensywę. Tak też się stało. Graliśmy swoje i mocno atakowaliśmy Rywala. Wynik na 2:0 podwyższa w 74′ Tymek Kochanik, perfekcyjnym strzałem z wolnego, posyłając piłkę ponad murem i zawijając ją bliżej prawego słupka. Nakręceni atakowaliśmy dalej. 6 minut później kolejna akcja lewym skrzydłem, nikogo innego niż Tymka Kochanika (my też nie wiemy co w niego wstąpiło w sobotę, ale podoba nam się to 😛), który wyprzedza obrońców i wykłada kolejny prezent, tym razem Jakubowi Biskupowi. Ten nie waha się ani chwili i pakuje piłkę do bramki, a dodać należy, że z dość trudnego już kąta.

Radości było sporo. Ostatni mecz domowy, fajna gra, piękna pogoda, czego chcieć więcej? Zdrowia na pewno! Karetką opuszczał stadion Jakub Krawczyk, a na jednej nodze z boiska schodził Damian Limberger.  Wracajcie na boisko jak najszybciej Pany!

Za cały długi weekend ogromne brawa dla naszej Drużyny!!!

Do końca ligi pozostało już tylko jedno spotkanie, wyjazdowe z Szarotką Uherce, która żegna się z ligą Okręgową i przyszły sezon rozegra w A klasie. Gramy w sobotę o godz. 15:00.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk (4 Kordian Dąbrowski 53′), 6 Mateusz Biernat, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 15 Tymek Kochanik – 18 Oleh Bazhan, 7 Damian Limberger (2 Piotr Sury 45′) – 16 Szymon Serwiński (5 Dawid Borek 82′), 10 Kacper Szura (20 Dawid Cyrkiel 85′), 11 Bartek Klich (14 Kamil Świątek 86′)- 9 Oleksandr Tupik (19 Jakub Biskup 75′)

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 2 Piotr Sury, 4 Kordian Dąbrowski, 5 Dawid Borek, 14 Kamil Świątek, 19 Jakub Biskup, 20 Dawid Cyrkiel

 

Sędziowali: Albin Kijowski, Rafał Krężałek, Krzysztof Belczyk

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *