Kto wygrał mecz? Nafta, Nafta, Nafta! Zwycięstwem udany sezon 2021/2022 zakończyli podopieczni Dariusza Solińskiego. W sobotę 25.06.2022 pokonaliśmy na wyjeździe Szarotkę Uherce 1:2. Tym samym kończymy ligę na 6-tym miejscu z dorobkiem 54 pkt.

Na młodzież postawił w ostatnim meczu Trener i nie zawiódł się ani trochę.  Aż 5 z podstawowej jedenastki stanowili Zawodnicy Drużyn Młodzieżowych i pokazali się z bardzo dobrej strony.

Mecz mimo wszystko nie należał do łatwych. Raz, że dokuczał upał, a dwa ciążyła na nas ta presja faworyta w tym spotkaniu i to zawsze gdzieś tam z tyłu głowy przeszkadza zagrać swoje. Od początku to my dominowaliśmy na boisku i budowaliśmy sporo akcji. Padało sporo strzałów, to Tymka Kochanika, to Kacpra Szury. Pierwszy gol dla naszej drużyny padł w 17′ a jego wykonawcą był 16-letni Dawid Cyrkiel, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Asystował przy tej bramce Jakub Biskup. Do końca pierwszej połowy ogarnęła nas trochę niemoc strzelecka, bo nasze strzały były już albo za słabe albo za mało precyzyjne i trafiały poza światło bramki.

W drugiej połowie graliśmy swoje ale ciągle strzałom brakowało zdecydowania. Pojawiło się też zmiany w naszym Zespole, a  drugi gol przyszedł dopiero w 83′. Po dobrej akcji lewym skrzydłem idealną piłkę na drugi metr wyłożył Tymek Kochanik. Do strzału podszedł dobrze ustawiony 16-letni Kamil Bobrowki i podwyższył wynik na 0:2 🙂.  Ostatnie 15 minut spotkania to  sytuacje po stronie Gospodarzy i tak w 88′ straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Musieliśmy się mocno skupić żeby nie popełnić już więcej błędów do samego końca i nie stracić 3 pkt. Udało się to na szczęście i po 90 minucie mogliśmy się cieszyć z udanego zwieńczenia sezonu.

Brawo Drużyna, Brawo Trener! Teraz zasłużony odpoczynek.

Dziękujemy za obecność na meczu Kibicom Nafty. Kuba z Kolegą – szacun!

Podsumowanie sezonu opublikujemy już wkrótce.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 2 Piotr Sury, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 4 Kordian Dąbrowski, 15 Tymek Kochanik – 11 Bartek Klich, 17 Gabriel Wąsik – 16 Szymon Serwiński ( 3 Kamil Świątek 36′), 10 Kacper Szura, 20 Dawid Cyrkiel (14 Dawid Borek 80′) – 19 Jakub Biskup (9 Kamil Bobrowski 58′)

Rezerwa: 3 Kamil Świątek, 6 Jakub Krawczyk, 7 Damian Limberger, 9 Kamil Bobrowski, 14 Dawid Borek

 

Sędziowali: Łukasz Rygiel, Kacper Stach, Bartłomiej Adamiak

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *