36 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – KOTWICA KORCZYNA 1:0 (0:0)

W środę 16 czerwca pokonujemy na własnym boisku Kotwicę Korczyna 1:0. Tym samym twierdza w Jedliczu na wiosnę ciągle niepokonana 😊 Utrzymujemy naszą 8mą pozycję w tabeli, jednak odskakujemy troszkę rywalom plasującym się nieco niżej.

Trener miał trudny orzech do zgryzienia przed meczem. Dysponował kadrą wąską jak nigdy, bo w środę nastąpiła w Zespole kumulacja kontuzji, pauz za kartki i wyjazdów. Rozwiązanie jakie wybrał zdało jednak egzamin na piątek z plusem. Wyjściowa 11tka dobrze rozpoczęła mecz i od początku to Nafta narzuciła warunki gry. Nie zmieniło się to praktycznie przez całe spotkanie.

Pierwszą połowę spędziliśmy niemalże całkowicie na połowie rywala, jednak wykończenie naszej ofensywy to strzały niecelne lub nie na tyle silne żeby pokonać Przemka Mularza. Strzelali kolejno Oleksii Hulovych, Filip Gierlicki, Arkadiusz Smoła. Ta niemoc trwała całą pierwszą połowę i z bezbramkowym remisem schodziliśmy na przerwę.

W drugiej połowie zmieniliśmy nieco ustawienie w ataku i z konieczności w obronie. Wejście Bartka Klicha, który ciągle odczuwa lekki ból po meczu z Duklą usprawniło mocno pracę na lewym skrzydle i nasze akcje były coraz groźniejsze. Faul na Filipie Gierlickim przy bocznej linii pola karnego skutkuje rzutem wolnym dla naszego zespołu. Do dośrodkowanej piłki dobrze w tempo wyskakuje Łukasz Cichoń i zdobywa gola głową w 66’. To się nazywa powrót! Brawo Cichy! Do końca spotkania mamy jeszcze kilka okazji, między innymi Filipa Gierlickiego i Bartka Klicha, piłka jednak w obu przypadkach o centymetry mija boczny słupek bramki…

Wynik nie zmienił się do końca spotkania i mogliśmy ponownie cieszyć się z 3 pkt. Dobra passa na Konopnickiej 1 trwa i niech tak zostanie.

Brawa dla Drużyny, która udowodniła, że nawet w kryzysie kadrowym jest w stanie grać swoje i sięgnąć po zwycięstwo!

Mamy nadzieję, że na niedzielne spotkanie z Przysietnicą będziemy już w komplecie i w pełni zdrowia.

 

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski – 13 Gabriel Wąsik, 8 Krystian Gębarowski, 6 Mateusz Biernat ( 9 Bartek Klich 50’), 5 Łukasz Cichoń – 15 Michał Krupa, 10 Konrad Rymarczyk – 3 Jakub Krawczyk, 14 Oklesii Hulovych, 18 Filip Gierlicki – 16 Arkadiusz Smoła (19 Jakub Biskup 65’)

Rezerwa:  4 Bartosz Gęsiak, 9 Bartek Klich, 2 Przemysław Zięba, 19 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Wojciech Kolbusz, Sławomir Rak, Dariusz Nitka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *