W pięknym stylu zwyciężają Nafciarze mecz 4 kolejki rozegrany 27.08.2023 w Skołyszynie. Obejrzeliśmy aż 6 goli, doliczając 3 pkt. do naszego konta. Po tej serii kolejek awansujemy na 5-te miejsce w ligowej tabeli.

Zadowolony z podstawy swoich Piłkarzy może być po dzisiejszym meczu trener Miłosz Kuzianik.  Cele realizowane od pierwszych minut i też od pierwszych minut gole. Pierwsze trafienie z rzutu wolnego zaliczył Dawid Góra i był to jego debiutancki gol w barwach Nafty. Brawo! Nie minęło 3 minuty jak Dawid dołożył drugie uderzenie, tym razem z akcji. Graliśmy wysoko i caly czas swoje. Sporo miejsca środkiem zostawili nam Rywale i bezlitośnie z tego korzystaliśmy posyłając co rusz prostopadłe podania, tworząc sobie dobre sytuacje bramkowe. W 41′ z takiego podania skorzystał Mikołaj Dybuś pokonując bramkarza Gospodarzy. Dwie minuty później dobra akcja skrzydłem Mikołaja Janusza i dośrodkowanie spowodowało zamieszanie w polu karnym, z którego ponownie skorzystał Mikołaj Dybuś dokładając swoją drugą bramkę, łącznie 4tą i ostatnią, którą przyszło nam oglądać w tej części spotkania.

Na drugą połowę wyszliśmy z większym luzem i trochę dał znać o sobie też upał. My lekko zmniejszyliśmy tempo i wyraźnie poleprzyła się gra LKSu, jednak Grzegorz Żytniak ani myślał odpuścić zera z tyłu. W 66′ ładnym trafieniem ominął bramkarza Mikołaj Janusz, podwyższając wynik spotkania na 0:5 i tym samym zaliczając swojego debiutanckiego gola. Gratulacje! Dwie dobre sytuacje strzeleckie miał jeszcze Thando Dube, jednak za pierwszym razem posłał piłkę nad poprzeczką, druga mocno odbiła się od bramkarza nie dając szans na dobitkę. Swoich strzałów próbowali jeszcze Kacper Zygmunt, Oskar Pitrus i Mikołaj Dybuś. Wynik spotkania ostatecznie zamknął w 88′ Jakub Krawczyk, po idealnym wyłożeniu piłki od Damiana Limbergera, strzelając 6tą bramkę tego meczu.

Taką Naftę chcemy oglądać zawsze. Brawo Drużyna!

Dziękujemy Kibicom Nafty obecnym na spotkaniu. Najbliższy mecz Nafciarze rozegrają na swoim boisku, wyjątkowo w niedzielę 3 września 2023, o godz. 15:00. Podejmować będziemy Start Rymanów. Zapraszamy!!!

 

Skład Nafty: 1 Grzegorz Żytniak – 2 Kamil Świątek, 8 Krystian Gębarowski Kpt. (5 Karol Lech 65′), 3 Jakub Krawczyk, 19 Mikołaj Janusz – 9 Patryk Korneusz, 7 Damian Limberger – 17 Oskar Pitrus (16 Thando Dube 69′), 4 Kacper Zygmunt, 14 Dawid Góra – 15 Mikołaj Dybuś

Rezerwa: 5 Karol Lech, 16 Thando Dube

Trener: Miłosz Kuzianik

 

Sędziowali: Radosław Mazur, Jan Gawle, Damian Kędzior (K.S Dębica)

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *