5 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – START RYMANÓW 0:1 (0:0)

Przegraną naszego Zespołu zakończyło się spotkanie 5 kolejki rundy jesiennej. Ulegamy w meczu domowym rozegranym 03.09.2023 ekipie Startu Rymanów 0:1. Spadamy w ligowej tabeli na miejsce 7-me, z niezmienionym dorobkiem punktowym (7pkt.).

Mecz odbył się z 15-minutowym opóźnieniem w związku z burzą, która przeszła nad Jedliczem. Rozpoczęliśmy o 15:15 w strugach ustającego już deszczu. Na szczeście boisko obeschło bardzo szybko i warunki do gry kilka minut później były już dobre. Zespół gości przystąpił do silnego pressingu od pierwszych minut. Nafciarze nie stracili jednak koncentracji i wytrzymali napór przeciwnika, by po chwili samym dojść do głosu w ataku. W tej części spotkania mieliśmy dwie dokosnałe sytuacje strzeleckie, które powinniśmy wykorzystać, tak się jednak nie stało. Raz sam na sam z bramkarzem uderzał Oskar Pitrus, potem Mikołaj Dybuś. Szkoda bardzo i jak to w piłce bywa, niewykorzystane 'setki’ miały się na nas jeszcze zemścić.

Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:0. Nasza gra była składna i dobra, poza samą precyzją strzałów. W drugiej połowie ponownie rozpoczął się pressing Startu, jednak Podopieczni Miłosza Kuzianika ani myśleli odpuszczać swojej ofensywy. Swoje sytuacje w tej części spotkania mieli ponownie Oskar Pitrus, Mikołaj Dybuś, oraz Karol Lech, Damian Limberger i Dawid Góra. Niestety nie udało się strzałów zamienić na gola, a w końcu też pękło nasze dobre krycie w linii obrony. Jeden błąd kosztował nas utratę gola w 75′. Pozostaje tutaj jedno spore 'ale’, bo gol padł po błędnej naszym zdaniem decyzji sędziego Gądeli, który odgwizdał faul na Przeciwniku, zamiast na nas i w tej to właśnie akcji  straciliśmy bramkę.  Protestowaliśmy, decyzji jednak nie cofnięto i musieliśmy pogodzić się z faktami. Do końca podejmowaliśmy jeszcze próby wyrównania, ale zabrakło nam czasu a i zespół Gości nie zamierzał dać sobie wyrwać zwycięstwa, które należy przyznać przyszło im w tym meczu niełatwo.

Cieszy dobra postawa naszej Drużyny w tym meczu i tym ciężej nam znieść porażkę, ale trudno. Taka jest piłka.

We wczorajszym meczu swój debiut w Nafcie zaliczył Jan Barzyk, gratulacje! 🙂 Druga dobra wiadomość to obecność na murawie po dłuższej przerwie Kacpra Szury 👊 Witaj z powrotem Szurka!

Skupiamy się teraz na kolejnym spotkaniu, które czeka nas już w najbliższą sobotę. Niestety skład Nafciarzy będzie mocno okrojony ze względu na Ślub Damiana Limbergera. Usiłowaliśmy przełożyć spotkanie a przynajmniej jego godzinę, jednak Czarni Jasło nie zgodzili się, motywując to tym, że tak 'będzie im łatwiej’. Pozostawiamy tę decyzję bez komentarza 🙂

Mecz w Jaśle 09.09.2023 godz. 17:00. Zapraszamy.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 2 Kamil Świątek, 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 19 Mikołaj Janusz – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 16 Thando Dube (18 Jan Barzyk 46′), 4 Kacper Zygmunt (14 Dawid Góra 55′), 17 Oskar Pitrus ( 10 Kacper Szura 70′) – 15 Mikołaj Dybuś (5 Karol Lech 75′)

Rezerwa: 1 Tomasz Biały Br., 5 Karol Lech, 10 Kacper Szura, 14 Dawid Góra, 18 Jan Barzyk

 

Sędziowali: Grzegorz Gądela, Maciej Solecki, Krzysztof Belczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *