7 kolejka bez punktów dla nas. 15.09.2021 przegrywamy na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec 0:2. Nasz dorobek 7 pkt. plasuje nas na 13tej pozycji w ligowej tabeli, czyli poniżej oczekiwań, czego mamy pełną świadomość.

Wiedzieliśmy, że w tym meczu nie będzie łatwo i mimo wyniku, nie pokazaliśmy się ze złej strony. Przeciwnik ciągle dominował na boisku, jednak regularnie wychodziliśmy z kontrami i szukaliśmy swojej szansy. Całą pierwszą połowę dzielnie trzymaliśmy się w obronie i bardzo dobrze funkcjonował środek pola przerywając kolejno groźne akcje przeciwnika. Próbowaliśmy kilka razy skrzydłem, ale brakowało wykończenia i zdecydowania w ataku. Trwała też seria naszych niedokładnych podań i zmarnowaliśmy parę dobrych piłek. Przeciwnik był mocno zdziwiony naszą postawą. Byli przygotowani na łatwe 3 punkty, tymczasem nasz Zespół niczego im nie ułatwiał, a skuteczne interwencje Grzegorza Żytniaka wręcz wprawiały ich we frustrację.

W drugiej połowie też graliśmy swoje próbując z kontry, jednak w którymś momencie zabrakło krycia i sporo miejsca w polu do oddania strzału wykorzystał w 65′ McLean, zawijając piłkę tuż przy lewym słupku, nie dając szans schowanemu za obrońcami Grzegorzowi. Podziałało to na nas motywująco i coraz częściej budowaliśmy akcje w ofensywie. Te jednak były kolejno przerywane faulami ze strony przeciwnika, na które rzadko reagował sędzia główny tego spotkania. Tuż przed końcem meczu faul taktyczny w polu karnym poskutkował podyktowanym dla Cosmosu rzutem karnym, który w 84′ wykorzystał Diumasubu, podwyższając prowadzenie na 0:2.

Mieliśmy spore obawy przed tym spotkaniem, bo raz, że powyżej 50% pierwszego składu  Nowotańca  to solidni obcokrajowcy o dobrych warunkach fizycznych, a dwa, mieliśmy z tyłu głowy wysoką przegraną na wiosnę… Niemniej nie mamy się czego wstydzić po swojej wczorajszej postawie. Prezentowaliśmy się dość poprawnie, a przede wszystkim walecznie i za to brawa dla Drużyny.

Ciągle niestety nie możemy zagrać w  optymalnym składzie. Trawią nas przeciągające się kontuzje i kolejne przeziębienia. Mamy nadzieję, że ten pech opuści nas jak najszybciej i trener Soliński wreszcie będzie mógł korzystać ze swojej kadry bez żadnych ograniczeń.

Następne ligowe spotkanie rozegramy na własnym boisku, podejmując Beskid Posadę Górną. Spotkanie zaplanowane na sobotę, 18 września na godz. 16:30. Zapraszamy serdecznie!!!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 13 Gabriel Wąsik, 15 Tymek Kochanik – 10 Konrad Rymarczyk, 7 Damian Limberger –  14 Oleksii Hulovych, 17 Yaroslav Myts, 18 Filip Gierlicki (19 Damian Soszyński 70′) – 20 Konrad Słowik (16 Arkadiusz Smoła 75′)

Rezerwa: 11 Karol Rymarczyk, 9 Kacper Szura, 19 Damian Soszyński, 1 Szymon Jastrzębski, 16 Arkadiusz Smoła, 6 Kordian Dąbrowski, 4 Miłosz Wasilewski

 

Sędziowali: Rafał Krężałek, Marcin Samborowski, Krzysztof Łuksa

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *