W 8-mej kolejce gier, rozegranej w sobotę 01.10.2022 ulegamy LKS Czeluśnica 1:6 . W tabeli jest bardzo 'ciasno’ ze względu na niewielkie różnice punktowe, stąd nasz brak punktów w tej kolejce kosztuje spadek aż o 4 oczka, tj. na miejsce 8-me.

O tym spotkaniu chcemy jak najszybciej zapomnieć. Do przerwy schodziliśmy jako zwycięzcy, a po drugiej połowie jako przegrani i na dodatek ograbieni ze wszelkiej motywacji do walki. Owszem, Przeciwnik był dobrze dysponowany i prezentował dobry poziom gry, jednak po raz kolejny fatalne decyzje „fachowców” z kolegium sędziów Brzozów wypaczyły wynik meczu.

Od początku spotkania grę prowadził Zespół gości i musieliśmy się mocno koncentrować na kryciu. Wielu sytuacji bramkowych nie mieliśmy, poza dość niecelnymi strzałami Saliu Adele i Gowthama Kirupakarana. Sporą ilość naszych akcji przerywał faulami przeciwnik i tak do głosu doszliśmy dopiero w 32′ a to za sprawą debiutującego (i to jak! 😍) Zaina Khana, który na placu gry zameldował się w 19′. Po indywidualnej akcji prawym skrzydłem Zain  posłał piłkę prosto do siatki, lobując bramkarza Gości i dając nam prowadzenie w meczu. Radość trwała do samej przerwy bo do szatni schodziliśmy zwycięsko i nic nie zapowiadało katastrofy, jaka miała nadejść w drugiej części spotkania.

Od 46′ prezentowaliśmy aktywną postawę w ofensywie. Świetnie wypuszczona piłka do Saliu Adele dawała nam znakomitą okazję strzelecką, jednak wychodząc sam na sam Saliu został pociągnięty przez przeciwnika od tyłu za koszulkę, za co ten ostatni obejrzał czerwoną kartkę. Faul miał miejsce na samej linii pola karnego, sędzia wskazał jednak rzut wolny tuż przed linią ’16-tki’. Stały fragment gry nie poszedł po naszej myśli i napędził tylko kontrę przeciwnika długim podaniem. W 53′ straciliśmy koncentrację w defensywie i ofiarna próba obrony strzału przez Szymona Jastrzębskiego nie przyniosła jednak pożądanego rezultatu. Odbita przez niego piłka, padła łupem przeciwnika który strzałem z dobitki już nie pozostawił złudzeń i zespół LKS doprowadził do remisu.  Po swojej stronie mieliśmy jeszcze dobrą okazję do strzałów, bo próbował z dystansu Tymek Kochanik, jak i byliśmy świadkami pięknej próby z przewrotki  w wykonaniu Szymona Serwińskiego, jednak piłka wpadła w ręce bramkarza Gości. Nie ustawał w swoich  próbach ofensywnych również LKS i zdawać się mogło, że grając w 10tkę radzili sobie dużo lepiej niż w 11tkę. Drugi gol dla gości padł w 73′ i nie było wyjścia jak zabrać się do odrabiania strat. Od razu przeszliśmy do ataku i niestety tutaj główną rolę odegrał sędzia Grela. Ewidentne zagranie ręką przeciwnika w polu karnym nie uszło uwagi niczyjej, tylko trójki sędziowskiej i podczas gdy my protestowaliśmy, przeciwnik z kontry natychmiast przystąpił do ataku i tak zamiast 2:2, wynik zmienił się na 1:3. Frustracja sięgnęła zenitu, bo błąd sędziego miał bezpośredni wpływ na wynik. Gol ten wyraźnie podciął skrzydła naszej drużynie. Nie mieliśmy już ani woli walki ani pomysłu na grę, bo przy takim sędziowaniu odechciewa się wszystkiego…

Kolejne 3 gole  padały kolejno 77′, 90′ i 93 przy czym przedostatni gol, był golem samobójczym i efektem nieudanego wybicia piłki przez naszego obrońcę. Widział cały stadion, ale oczywiście uszło to uwadze sędziemu głównemu i przypisał tę  bramkę Zawodnikowi gości… No cóż… Mamy chociaż nadzieję, że opuszczając obiekt sędziowie mieli przynajmniej świadomość fatalnie spełnionego obowiązku…

Zapominamy o tym spotkaniu, bo frustracja w niczym nam nie pomoże. Wracamy do roboty i przygotowujemy się na kolejne spotkanie. Tym razem będzie to spotkanie wyjazdowe, z OKS Markiewicza Krosno.

W meczu lekkiego wstrząśnienia mózgu, po faulu w 19′ doznał Gowtham Kirupakaran. Na szczęście jest już trochę lepiej i trzymamy kciuki za szybki powrót Gowthama na boisko. ✊✊✊

Swoje pierwsze seniorskie minuty rozegrał wczoraj również Bartosz Malik! Gratulacje 🙂

Dziękujemy Kibicom przybyłym na Konopnickiej 1.

Tradycyjnie wielkie dzięki dla Kuby Wyderki, za nagranie spotkania! 📹

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski Br. – 15 Tymek Kochanik, 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 17 Gabriel Wąsik – 7 Damian Limberger Kpt., 9 Patryk Korneusz – 11 Szymon Serwiński (13 Bartosz Malik 88′), 10 Kacper Szura, 19 Gowtham Kirupakaran (16 Zain Khan 19′) – 14 B. Saliu Adele (18 Mate Modebadze 83′)

Rezerwa: 4 Kordian Dąbrowski, 5 Borys Czajkowski, 13 Bartosz Malik, 16 Zain Khan, 18 Mate Modebadze, 20 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Mariusz Grela, Lucjan Śmietana, Dariusz Domaradzki – K.S. Brzozów

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *