Kolejka 9 SENIORZY_ OKS MARKIEWICZA vs NAFTA SPLAST JEDLICZE 1:1 (0:1)

Za nami kolejka nr 9. Remisujemy w niedzielne popołudnie (09.10.2022) z OKS Markiewicza Krosno 1:1, a brak kompletu punktów powoduje spadek w tabeli o jedno 'oczko’. Plasujemy się na miejscu 9tym z dorobkiem 12 pkt.

Niewiele pozytywnych akcentów możemy wskazać odnośnie tego meczu. Pokazaliśmy się z dość słabej strony i tylko chwilami nasze akcje miały w sobie to, co mieć powinny, tj. zdecydowanie, dynamikę i precyzję. Na pewno dużym plusem tego meczu był obroniony przez Grzegorza Żytniaka karny z 84′, który uratował 1 punkt w tym meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak dość mało było sytuacji bramkowych. Strzelali Kacper Szura, Jakub Krawczyk, B. Saliu Adele i Damian Limberger. To właśnie Damianowi tuż przed samą przerwą udało się zdobyć gola, gdzie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu pod bramką wybita przez bramkarz piłka padła jego łupem. Bezlitośnie wpakował ją do bramki dając nam prowadzenie w meczu na 0:1.

Zaraz po przerwie świetną okazję do zdobycia gola z 10m miał Zain Khan, jednak pomylił się i piłka zeszła na ponad metr od lewego słupka. Długo nie mogliśmy dojść do głosu po tej akcji. Inicjatywę w meczu przejęli gospodarze i tak po długich minutach naporu na naszą bramkę, w końcu w 61′ straciliśmy gola.  Próbowaliśmy coś ugrać dla siebie, jednak bezskutecznie. Pracował ciężko nasz środek pola, jednak praca na skrzydłach nie wyglądała solidnie. Niedokładne podania przedkładały się na straty i tak napędzaliśmy kontry przeciwnika. Mieliśmy jeszcze stały fragment gry i tutaj ładny strzał na bramkę z wolnego oddał Tymek Kochanik, jednak bramkarz OKSu opanował piłkę. Ok 80′ pięknie złożył się do strzału z przewrotki Damian Limberger, jednak tutaj też piłka ostatecznie wylądowała w rękach 'golkipera’.

Ostatnie minuty spotkania to rzut karny podyktowanty na korzyść Markiewicza, po rzekomym faulu bramkarza na napstniku. Faktem natomiast jest, że do kontaktu nie doszło i skoro na nic zdały się zapewnienia i protesty Grzegorza Żytniaka, to nie pozostało mu nic innego, jak udowonić swoją rację. Zrobił to w swoim stylu, broniąc już 3ci rzut karny w tej rundzie. Brawo Żytko!

Niedługo po tym, usłyszeliśmy ostatni gwizdek sędziego. Schodziliśmy źli na siebie, bo mimo, że to nie przegrana a remis, to wiedzieliśmy, że na pewno mogliśmy dużo lepiej spożytkować te 90 minut.

Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają u siebie. Gościć będziemy Zamczysko Odrzykoń i zapraszamy na to spotkanie już dzisiaj. Start w sobotę 15.10.2022 godz. 15:30. Zapraszamy!

Karę zawieszenia podczas 9 kolejki odbywał trener Dariusz Soliński. Drużynę w zastępstwie poprowadził trener Grzegorz Twaróg. Dziękujemy!

Tradycyjnie za kamerką stanął Kuba Wyderka– dziękujemy!

 

Skład Nafty:  21 Grzegorz Żytniak Br. –  15 Tymek Kochanik, 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 17 Gabriel Wąsik (4 Kordian Dąbrowski 75′) – 7 Damian Limberger Kpt., 9 Patryk Korneusz – 11 Szymon Serwiński, 10 Kacper Szura, 16 Zain Khan ( 20 Konrad Michniewski  78′) – 14 B. Saliu Adele

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br.- 4 Kordian Dąbrowski, 13 Bartosz Malik, 18 Mate Modebadze, 20 Konrad Michniewski

 

Sędziowali: Piotr Kochański, Wojciech Wojnowski, Dariusz Łuksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *