15 sierpnia w 2 kolejce V ligi zagrały Nafta Splast Jedlicze z Cosmosem Nowotaniec. Na boisku padł wynik 0-2. Mecz był jaki był, do tego już nie wracamy. W zespole Cosmosu wg sprawozdania zagrało dwóch piłkarzy z Ukrainy. Z nr 3 Pavlo Konchuk, z nr 11 Ostap Malashevskyy. Ci sami zawodnicy kilka dni wcześniej w Nowotańcu „grali” z Zamczyskiem Odrzykoń, mało tego „Ostap” zdobył jedyną bramkę meczu. Do Pavlo Konchuka wrócimy a teraz przedstawimy Ostapa Malashevskiego

Jeszcze filmy YouTube

 

Widać że zawodnik niezły, jakiś niesamowity zakręt w jego karierze sprawił że wylądował w Nowotańcu

Tyle że w w Jedliczu „Ostap” wyglądał tak:

To zawodnik wzrostu braci Rymarczyków  który grał z nr 11 na lewym skrzydle. Ścisłe kierownictwo klubu, koledzy z drużyny zwracali się do niego ” Arsen”. Na Ukrainie ciężkie czasy, wojna i wódka podobno zmienia ludzi ale ta metamorfoza to niesamowity przypadek.

W kolejnym meczach Cosmosu z numerem 11 gra inny obywatel Ukrainy, niejaki Arsen Hrosu

Kolejną ciekawostkę znajdujemy na profilu facebook Cosmosu Nowotaniec

Niejaki Arsen podobno zdobywał bramkę z Zamczyskiem Odrzykoń. Tylko jak mógł zdobywać Arsen skoro grał Ostap?

Wracamy do Pavlo Konchuka ktory podobno grał w tych dwóch meczach z nr 3

Tak wygląda ten zawodnik, od kilku dni gracz Glinika Gorlice. Wcześniej zespół z Gorlic pozyskał go ze słowackiego TJ Tartan Krasno. I tu pojawiły się problemy bo w żaden sposób nie mogli swojego nowego gracza zarejestrować bo ten wg systemu Extranet był graczem Cosmosu Nowotaniec, mało tego grał w meczach V ligi krośnieńskiej.

Pavlo Konchuk, i Glinik Gorlice złożyli protest w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej , oraz oświadczenie że zawodnik ten nie podpisywał deklaracji, nie występował w meczach Cosmosu Nowotaniec w sezonie 2019/20.

W meczu 3 kolejki z nr 3 w zespole Cosmosu zagrał niejaki Artur Ornat, oczywiście obywatel Ukrainy

W jaki więc sposób ci zawodnicy zostali zarejestrowani w Cosmosie?

Kolejna sprawa. Przed każdym meczem Kierownik Drużyny przedstawia arbitrom komplet dokumentów tożsamości zawodników. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, ew w przypadku małoletnich zawodników legitymacja szkolna. I tu kolejny „przypadek”.  „Ostap” i „Pavlo” zagubili swoje paszporty, ale pomocną dłoń wyciągnął do nich anonimowy na razie urzędnik Urzędu Gminy, który wystawił im stosowne „zaświadczenie”. Nie był to dokument z Ambasady Ukrainy w Polsce, a papierki z pieczątką wystawione podobno przez polski Urząd Gminy . Na podstawie tych ” zaświadczeń” zostali dopuszczeni do gry przez arbitrów w Nowotańcu w 1 kolejce i Jedliczu w 2.

Dzisiaj po 16, w Rzeszowie na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zapadły częściowe rozstrzygnięcia. Cosmos Nowotaniec został ukarany walkowerami w meczu 1 kolejki z Zamczyskiem Odrzykoń i 2 w meczu z Naftą Splast Jedlicze. W najbliższym czasie na klub z Nowotańca spadną kolejne kary. Wg regulaminu ukarani muszą być Trener i Kierownik Drużyny. W takim przypadku należy zastanowić się o poważniejszych karach dla klubu, aby nikomu więcej nie przyszło do głowy tak perfidnie oszukiwać . Do sprawy będziemy wracać, wydaje się ze nie tylko my.

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *