Dobiegła końca długa, licząca 19 kolejek runda jesienna. Nie przesadzimy jeśli nazwiemy tę rundę, rundą niespodzianek. Niemal w każdej kolejce zdarzało się, że mocno zawodził faworyt, a drużyna statystycznie słabsza sprawiała swoim kibicom dużą niespodziankę. Na czele naszej tabeli uplasowała się drużyna Bieszczady Ustrzyki Dolne, natomiast stawkę od dołu zamyka Brzozovia Brzozów.

Jeśli chodzi o nasz Zespół, nie brakowało w tej rundzie emocji, kontrowersji, momentów radości, ale niestety nie brakowało też momentów smutku i rozczarowania. Nafciarze na półmetku sezonu zajmują 15-tą pozycję i możemy śmiało przyznać, że to poniżej naszych oczekiwań i umiejętności.

 

Na nasz łączny dorobek 19 pkt. złożyło się:

  • 5 zwycięstw
  • 4 remisy
  • 10 porażek

 

Jak pokazują statystyki, częściej zwyciężaliśmy na wyjeździe, natomiast większość porażek odnieśliśmy na własnym obiekcie. Stosunek bramek to 22-44. Poszczególne kolejki tej rundy przedstawiały się następująco:

1. Nafta Jedlicze 0-2 Markiewicza Krosno

2. Tempo Nienaszów 3-0 Nafta Jedlicze

3. Nafta Jedlicze 2-0 Orzeł Faliszówka

4. Brzozovia Brzozów 4-4 Nafta Jedlicze

5. Nafta Jedlicze 1-5 Bieszczady Ustrzyki Dolne

6. Grabowianka Grabówka 4-0 Nafta Jedlicze

7. Nafta Jedlicze 2-5 Cosmos Nowotaniec

8. Przełom Besko 1-1 Nafta Jedlicze

9. Nafta Jedlicze 0-6 Start Rymanów

10. Beskid Posada Górna 3-1 Nafta Jedlicze

11. Nafta Jedlicze 1-1 Wisłok Sieniawa

12. Nafta Jedlicze 1-1 Szarotka Uherce

13. LKS Skołyszyn 1-2 Nafta Jedlicze

14. Nafta Jedlicze 1-3 Ostoja Kołaczyce

15. LKS Czeluśnica 0-3 Nafta Jedlicze

16. Nafta Jedlicze 0-2 Przełęcz Dukla

17. Kotwica Korczyna 3-0 Nafta Jedlicze

18. Nafta Jedlicze 1-0 Iskra Przysietnica

19. Zamczysko Odrzykoń 0-2 Nafta Jedlicze

 

Strzelcami bramek dla naszego Zespołu byli:

Bartosz Klich – 7 goli

Jakub Krawczyk – 4 gole

Damian Limberger – 4 gole

Patryk Alibożek – 3 gole

Konrad Rymarczyk – 2 gole

Bogumił Krzysztyniak – 1 gol

 

Do 10tej kolejki nasz Zespół prowadził trener Daniel Dawiec. Przed 11tą kolejką nastąpiła zmiana i prowadzenie  Nafciarzy objął trener Dariusz Soliński, pod wodzą którego rozegraliśmy 9 kolejek i z którym wiążemy nadzieje na dalszą współpracę.

Mimo słabych wyników w tej rundzie, nie brakowało w naszej Ekipie woli walki i duża część naszych Zawodników prezentowała bardzo dobry poziom. Zostało to zauważone i docenione, ponieważ kilkakrotnie nasi Zawodnicy byli wybierani  do „11-tki KOLEJKI” portalu NA SPALONYM. Wyróżnienia otrzymali:

Konrad Rymarczyk

Karol Rymarczyk

Bartosz Klich

Jakub Krawczyk

Szymon Jastrzębski

Przemysław Mularz

Gabriel Wąsik

 

Nie omijały nas w tej rundzie niestety kontuzje i tak nie udało jej się ukończyć Przemkowi Mularzowi, Grzegorzowi Szopie, Bogumiłowi Krzysztyniakowi i Dawidowi Częczkowi. Życzymy Wam Panowie szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję zobaczyć Was na boisku już podczas zimowego okresu przygotowawczego!

Nie zabrakło w tej rundzie również debiutów w klasie Okręgowej . Debiutantem był 15-letni Szymon Jastrzębski, który zastąpił kontuzjowanego Przemka Mularza, a którego interwencje i profesjonalna postawa przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Brawo Szymon! Swoje pierwsze występy zaliczyli również 19-letni Bartosz Gęsiak, 17-letni Konrad Klatka, 17-letni Piotr Parylak oraz  16-letni Jakub Biskup. Gratulacje!

 

Przed nami analizy, wnioski i dużo pracy związanej z przygotowaniem do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Mamy nadzieję, że przygotowań tych nie zakłóci pandemia i że na wiosnę wrócimy silniejsi, zmotywowani i gotowi do odrabiania strat punktowych aby osiągnąć lepszy wynik na koniec sezonu.

 

SKŁAD NAFTY:

Br: Przemysław Mularz, Szymon Jastrzębski

O: Mateusz Biernat, Michał Krupa, Damian Biedroń, Damian Fafajda, Gabriel Wąsik, Grzegorz Szopa

P: Damian Limberger Kpt., Karol Rymarczyk, Konrad Rymarczyk, Bartosz Klich, Jakub Krawczyk, Bartosz Labut, Bogumił Krzysztyniak, Konrad Michniewski, Damian Buczyński, Konrad Klatka, Piotr Parylak

N: Patryk Alibożek, Bartosz Gęsiak, Jakub Biskup, Dawid Częczek

 

Dziękujemy naszej Drużynie za walkę!!!

 

W imieniu Zarządu oraz Zawodników składamy serdeczne podziękowania Kibicom za doping w tej rundzie. Wasza obecność zawsze dużo dla nas znaczy! Dziękujemy!

 

Zarząd dziękuje Sponsorowi Głównemu, firmie SPLAST za współpracę i wsparcie Klubu. Podziękowania również dla WIETPOL AEROSPACE, Gminy Jedlicze, GOSIR Jedlicze, JPGKiM Sp. Zo.o, Raf EKOLOGIA, Grupy Żywiec, Zakładu Masarskiego Dobrucowa, Konsorcjum Olejów Przepracowanych oraz TECHDOM Serwis.

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *