W meczu 10 kolejki remisujemy z Czarnymi Jasło 1-1 (0-1). Bramka dla Czarnych padła w 23 min po rzucie karnym, wcześniej Krystian Gębarowski faulował Wojciecha Munię. Pewnym egzekutorem 11 okazał się Bałut. Nafta w drugiej połowie ruszyła do huraganowych ataków. Wyrównać  udało się w 80 min po strzale z 20 m  Jakuba Stodolaka.

Druga cześć gry to Nafta z letnich sparingów, grająca szybko, z pomysłem i zdecydowanie. Na boisku toczyła się prawdziwa piłkarska wojna. Zabrakło jedynie skuteczności. Gdy piłka znalazła się w bramce Czarnych po strzale Bartka Kuta, sędzia dopatrzył się jakiegoś przewinienia Lecha Czaji.

Wyjaśnienia wymaga jeszcze jedna rzecz. Cześć Kibiców nie mogła dostać się na stadion, z powodu zamkniętej bramy i około 100 osobowej grupy fanów przyjezdnych i zaprzyjaźnionych z nimi osobników z Mielca. Czarni Jasło, Policja o Podkarpacki Związek Piłki Nożnej byli poinformowani że na ten mecz nie będzie wpuszczona zorganizowana grupa Kibiców gości. Czarni Jasło zignorowali to pismo, podobno nie mają ze swoimi fanami nic wspólnego. Na stadionie Nafty znajdowało się kilku ochroniarzy, ale to za mało aby zabezpieczyć tak liczną grupę potencjalnie agresywnych ludzi. jest nam bardzo przykro że Kibice Nafty mieli problem z dostaniem się na stadion, jedyna rada na przyszłość to taka aby na mecze tego typu przychodzić nieco wcześniej.

NAFTA SPLAST JEDLICZE – Czarni Jasło 1-1 (0-1)

0-1 Dariusz Bałut 23 min (karny)

1-1 Jakub Stodolak  80 min

 

NAFTA SPLAST JEDLICZE: 

1 Pitrus – 3 Krawczyk, 8 Gębarowski (c), 6 Biernat, 15 Krupa (17 Haznar 75 min) – 11 Karol Rymarczyk, 7 Czaja, 16 Stodolak, 10 Konrad Rymarczyk,20 Półchłopek (9 Kut 60 min) – 5 Limberger

Pozostali rezerwowi: 21 Biały, 14 Szopa, 18 Gołąb

Trener: Lech Czaja

Czarni Jasło:

99 Szostak – 2 Dziedzic (c), 3 Myśliwiec, 6 Wyderka (16 Pałucki 86 min), 7 Borowiec (8 Setlak 46 min), 10 Urban, 11 Sowa (5 Szura 83 min), 13 Szydło. 14 Bałut, 18 Wójtowicz, 19 Munia

Trener: Ryszard Skuba

Sędziowali:

Radożycki, Mazur, Dżugan (KS Sanok), Delegat Podkarpackiego ZPN – Buba (Jasło)

Żółte kartki:

Czaja, Konrad Rymarczyk, Stodolak (Nafta) – Wyderka, Dziedzic (Czarni)

 

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *