W dniu dzisiejszym nasza drużyna zagrała swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Rywalem Nafty Jedlicze był wicelider A klasy, Ostoja Kołaczyce. Nafciarze wygrali spotkanie 3:1 (2:1).

Sparing miał miejsce na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce. Pierwszą bramkę i prowadzenie dla zespołu Kołaczyc zdobył Biernacki. Wyrównanie przyszło w 33’, po ofensywnej akcji naszego zespołu i strzale Bartosza Subika. W 40’ po faulu na Jakubie Krawczyku, sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, który pewnie wykonał Bartosz Subik, dając nam prowadzenie na 2:1. Wynik spotkania na 3:1 ustanowił w 68’ pięknym strzałem z dystansu Bogumił Krzysztyniak.

Test-mecz był pierwszą okazją, w której Trener Daniel Dawiec mógł zobaczyć swoich Podopiecznych w grze. Stąd też szeroka kadra powołana na dzisiejszy mecz i różne warianty ustawienia.

Tak w kilku zdaniach podsumował dzisiejsze spotkanie Daniel Dawiec:

 

„Jesteśmy już po 1 meczu kontrolnym, wygraliśmy, jednak nie wynik, a gra była dla nas najważniejsza oraz realizacja tego, nad czym pracowaliśmy przez pierwsze 2 tygodnie. Jestem zadowolony z postawy oraz zaangażowania moich zawodników. Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy, ale idziemy w dobrym kierunku”.

 

Skład Nafty: R. Płonka – M. Krupa, K. Gębarowski (C), M. Biernat, J. Krawczyk – D. Limberger, B. Subik, P. Półchłopek – D. Buczyński, P. Augustyn, D. Częczek.

Ponadto zagrali: G. Szopa, B. Krzysztyniak, Karol Rymarczyk, Konrad Rymarczyk, T. Biały, B. Gęsiak, D. Biedroń.

 

Podczas sparingu groźnie wyglądającej kontuzji uległ Zawodnik Ostoi Kołaczyce Piotr Przewoźnik, który został przewieziony do szpitala. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

JM

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *