‘Wulkan energii’ kontra doświadczenie – tak w skrócie można przedstawić wczorajsze starcie naszego zespołu z Centralną Ligą Juniorów U17 Karpaty Krosno. Podopieczni Daniela Dawca pokonali zespół z Krosna 2:1 (1:1)  na kompleksie boisk w Chorkówce.

Początek meczu to bardzo aktywna gra krośnieńskiej Młodzieży, która stworzyła bardzo dużo sytuacji bramkowych i często pojawiała się na połowie naszego zespołu. Przemek Mularz miał w tej części spotkania sporo pracy, za to pokazał nam wczoraj kilka bardzo ładnych interwencji. Podczas akcji na skrzydle w 30’ straciliśmy bramkę przy niefortunnej interakcji naszego Obrońcy, od którego odbiła się piłka wybroniona przez naszego bramkarza. Nasz zespół rozkręcał się powoli, dopasowując się stopniowo do dużej dynamiki gry Karpat. Tuż po stracie bramki widać już było, że odzyskujemy swój styl gry i zaczynamy ‘robić swoje’.  Dużo pięknych akcji w ofensywie udało się w końcu zamienić na bramkę, która padła tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. 44’ i  bezbłędne podanie Jakuba Krawczyka tuż przed pole karne do Zawodnika Testowanego. Ten w pięknym stylu zwodem zmylił rywala i pewnym, mocnym strzałem w światło bramki zmienił wynik gry na 1:1.

Druga połowa spotkania po naszej stronie wyglądała lepiej. Przewagą naszego zespołu było doświadczenie w grze i umieliśmy to dobrze wykorzystać. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych i ciągle stwarzaliśmy akcje w ofensywie. W 58’ po asyście Pawła Półchłopka wynik na 2:1 dla naszego zespołu podwyższył świetnym strzałem nie kto inny niż Damian Limberger, którego gole mamy przyjemność oglądać w każdym sparingu rozegranym w tym okresie przygotowawczym. Do końca meczu było po naszej stronie jeszcze wiele sytuacji bramkowych, między innymi piłka odbita od słupka, jednak nie miało to już przedłożenia na wynik meczu.

Wczorajsza gra całego naszego Zespołu zasługuje na pochwałę.  Świetna komunikacja, ambicje i duże zaangażowanie każdego Zawodnika widoczne były przez cały przebieg spotkania. Słowa uznania należą się również Podopiecznym Lecha Czaji. Był to świetny mecz w wykonaniu CLJ, który nie ustępował ani na chwilę. Brawa i powodzenia w Lidze!

Trener Daniel Dawiec opuszczał wczoraj boisko zadowolony. W takich słowach ocenił wczorajszy występ swojego Zespołu:

„ Każde zwycięstwo buduje u zawodników coraz większą pewność siebie, która będzie nam bardzo potrzebna w zbliżającej się rundzie rewanżowej. Gra wygląda coraz lepiej, choć nadal dużo pracy przed nami, ale dzięki takim sprawdzianom jak ten, z dobrze przygotowanym i zorganizowanym zespołem jakim jest zespół Karpat, wiemy co jest do poprawy i nad czym musimy pracować w ostatnich tygodniach przed startem rozgrywek. Najważniejsze jednak, co dziś można było zobaczyć, to duża radość, wsparcie i ogromne zaangażowanie  Zawodników w mecz. Tak właśnie tworzą się wielkie zespoły, w których zawodnicy ufają sobie do tego stopnia, by każde ‘ja’ zamienić na ‘my’.”

 

Skład Nafty: P. Mularz – D. Biedroń, K. Gębarowski, M. Biernat, J. Krawczyk –
D. Buczyński, Konrad Rymarczyk, D. Limberger, P. Półchłopek – Zawodnik Testowany, Karol Rymarczyk.

Ponadto zagrali: G. Szopa, B. Subik

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *