24.02.2020 na kompleksie boisk w Chorkówce rozegraliśmy kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu był GMKS Strzelec Frysztak, zespół  klasy okręgowej grupy Dębica, zajmujący obecnie 11 lokatę w tabeli. Nafta pewnie pokonała rywala wynikiem 4:2 (2:1).

Od samego początku spotkanie przebiegało według reguł gry narzuconych przez Nafciarzy i bez większych problemów przedostawaliśmy się na połowę rywala, tworząc dużo sytuacji bramkowych. Pierwszy gol padł w 28’ za sprawą nie kogo innego jak Damiana Limbergera, który po dobrym dośrodkowaniu, mocnym i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki przeciwnika. W 38’ straciliśmy bramkę po rzucie karnym (wykonawcą był Kacper Czernicki), podyktowanym za przypadkowe zagranie ręką naszego Obrońcy. Wynik na 2:1 w 43’ udało się podwyższyć po stałym fragmencie gry. Bramkarz Strzelca Frysztak nie był w stanie złapać piłki po bezbłędnym wykonaniu rzutu wolnego przez Konrada Rymarczyka, odbijając ją jedynie na kilka metrów. Tutaj w pięknym stylu do piłki dobiegł Zawodnik Testowany 1 i umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa spotkania również układała się po naszej myśli. Silny pressing szybko przyniósł efekty w postaci 2 bramek. W 57’ Zawodnik Testowany 2 popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego, pokonując mur i bramkarza przeciwnika. Ostatnią bramkę tego spotkania dla Nafty zaserwował nam w 73’ Paweł Półchłopek pięknym strzałem z dystansu. Pewne prowadzenie 4:1 na chwilę uśpiło naszą czujność w obronie i nie zdołaliśmy upilnować przeciwnika w ofensywie, który po akcji 3 na 2 zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, strzelcem której był Mateusz Antosz. Szybko wyciągnęliśmy jednak wnioski, skorygowaliśmy ustawienie i ponownie silny pressing na połowie rywala zmusił zespół z Frysztaka do skoncentrowaniu się jedynie na odpieraniu naszych ataków już do końca meczu.

Na szczególną pochwałę we wczorajszym spotkaniu zasługuje świetna komunikacja w naszym Zespole i pełna koncentracja przy realizacji założeń taktycznych. Był to również bardzo udany debiut naszego bramkarza Przemka Mularza, oraz bardzo aktywna gra Zawodników Testowanych. Co do powiedzenia miał o wczorajszym spotkaniu nasz Trener?

 

Daniel Dawiec: „ Gratuluję Zawodnikom bardzo dobrej postawy w tym meczu, zaangażowania i walki o każdą piłkę oraz coraz lepszej realizacji zadań taktycznych, przez co popełniamy mniej błędów i mamy większy wpływ na to, co dzieje się na murawie. Z bardzo dobrej strony pokazali się Zawodnicy Testowani oraz nasz nowy Bramkarz, który pokazał, że będzie dla nas ważnym ogniwem.  Dążymy do tego, by w każdym meczu grać według swoich zasad i coraz lepiej nam to wychodzi. Nadal jest dużo rzeczy do poprawy, mamy tego świadomość. Chcemy być przede wszystkim lepsi od siebie samych z poprzednich meczy i ciągle się rozwijać indywidualnie oraz jako Zespół.”

 

Brawo dla całej Drużyny!

 

Skład Nafty: P. Mularz – D. Biedroń, K. Gębarowski, B. Subik, J. Krawczyk – Karol Rymarczyk, Konrad Rymarczyk, D. Limberger, D. Częczek – Zawodnik Testowany 1, Zawodnik Testowany 2

Ponadto zagrali: P. Półchłopek, D. Buczyński

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *