W sobotnie popołudnie, po raz drugi w 2020 roku główne boisko przy ulicy Konopnickiej zatętniło życiem. W piątym sparingu przed startem sezonu 2020/21,rywalem był zespół tarnowskiej V ligi LKS Pogórze Pleśna.

Nafta przystąpiła do meczu w następującym składzie:

W meczu ze względu na wyjazdy, kontuzje  i służbę wojskową zabrakło dzisiaj Mateusza Biernata, Bartłomieja Labuta, Bogumiła KrzysztyniakaDamiana Buczyńskiego czy też testowanego w ostatnich sparingach zawodnika.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Nafty, bo już w 3 min Jakub Krawczyk strzałem głowa,   po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi gości. Drużynie spod Tarnowa, szczęście sprzyjało chwile później, gdy udało się zablokować strzał Bartka Klicha, a dobitka Zawodnika Testowanego była niecelna.

Nowa twarz w naszym zespole dała popis umiejętności w 18 min. Po fantastycznym strzale z dużej odległości piłka zatrzepotała w bramce LKS-u. W pierwszej połowie na listę strzelców pisali się jeszcze Damian Biedroń (uderzenie głową) i Damian Limberger, który wykończył akcję całego zespołu.

Po przerwie w 54 min uderzeniem  zza pola karnego strzelanie dla Nafty zakończył Karol Rymarczyk. Później nieco zmian w składzie, i choć okazji dla Nafty nadal nie brakowało nie udało się nic więcej strzelić. Dwukrotnie za to z rzutów wolnych Przemysława Mularza pokonał Michał Bober.

Trener Daniel Dawiec: „Zawodnicy zareagowali najlepiej jak się da po nieudanym wyjeździe do Beska….wygrali w bardzo dobrym stylu. Potrzebowaliśmy takiego meczu, takiej reakcji, zaangażowania, koncentracji, mobilizacji i realizacji zadań taktycznych oraz tego co jest najważniejsze radości z gry! Takich zawodników chcę oglądać w każdym meczu i wierzę, że tak będzie choć czeka nas jeszcze dużo pracy. Dziś też nie uniknęliśmy momentów dekoncentracji, opuszczenia gardy. Wtedy rywal zepchnął nas do defensywy i skutecznie wykorzystał rzuty wolne po naszych faulach. Mamy tego świadomość i będziemy nad tym pracować by w lidze tych momentów było jak najmniej.”

Dziękujemy zespołowi z Pleśna za sparing i życzymy powodzenia w nadchodzących rozgrywkach V ligi Tarnów.

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *