W niedzielę 28.06.2020 rozegraliśmy kolejny z zaplanowanych test-meczy. Naszym przeciwnikiem był dobrze znany nam sparing-partner, ekipa Wisłoka Strzyżów. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0).

Pierwszej połowy spotkania nie możemy zaliczyć do udanych. Już w pierwszych minutach w wyniku dużego zagęszczania i zamieszania pod naszą bramką straciliśmy gola. Nie udało się poprawić tego wyniku już do końca pierwszej części. Naszym akcjom, mimo, że było ich kilka, brakowało zdecydowania i  wykończenia. Dużo strat i niedokładnych podań sprawiło, że zeszliśmy do szatni w nienajlepszych nastrojach. Nie pomagało również mocne słońce i wysoka temperatura.

Było nie było, Nafciarze już nieraz udowodnili, że nie poddają się łatwo. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę meczu, nasza gra wyglądała już bardziej składnie. Sporo dobrych dośrodkowań, szukanie miejsca na skrzydłach i gra dużo szerzej, dała nam większe pole manewru i przestrzeń do oddawania strzałów. Nie byliśmy jednak w stanie zamienić ich na bramkę. Na wyrównanie przyszło nam czekać do 62’, gdzie po faulu na Damianie Limbergerze, do rzutu wolnego podszedł Bartosz Klich. Piękne i pewne uderzenie Bartka nie dało szans schowanemu nieco za murem bramkarzowi gospodarzy.

Mimo prób nie udało się doprowadzić do zwycięstwa i podwyższyć wyniku meczu. Dotychczasowy bilans sparingów to 1 zwycięstwo, 1 remis i 1 porażka.

Trener Dawiec o spotkaniu: „Początek meczu był bardzo nerwowy i nie ustrzegliśmy się błędów kosztujących nas bramkę. Później z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej w naszym wykonaniu. Akcje były coraz płynniejsze. W 2 połowie pomimo przewagi optycznej udało nam się wykorzystać tylko 1 z 4 dobrych sytuacji pod bramką rywala, dlatego tylko zremisowaliśmy tę grę kontrolną. Musimy się skoncentrować na kreowaniu i wykorzystywaniu większej ilości akcji w ofensywie. Dziękuję wszystkim Zawodnikom za zaangażowanie i walkę o jak najlepszy wynik w tym meczu„.

Skład Nafty:  P. Mularz – D. Biedroń, D. Fafajda, M. Biernat, J. Krawczyk – M. Krupa, B. Krzysztyniak, D. Limberger, Karol Rymarczyk – Konrad Rymarczyk, B. Klich.

Ponadto zagrali: G. Wąsik, G. Szopa, B. Labut, S. Jastrzębski, J. Biskup, Zawodnik Testowany, D. Częczek.

 

Dziękujemy drużynie ze Strzyżowa za spotkanie oraz błyskawiczną organizację meczu u siebie, wymuszoną warunkami pogodowymi w Jedliczu. Życzymy powodzenia w lidze!

J.M.

 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *