Kolejny mecz kontrolny na plus. W poniedziałek 13 lipca rozegraliśmy na własnym boisku sparing z drużyną rzeszowskiej klasy okręgowej GKS Aramix Niebylec, wygrywając test mecz 2:1 (0:1).

Całe spotkanie w wykonaniu Nafciarzy to bardzo dynamiczna gra i ciągłe budowanie akcji. Niestety żadnej z nich całą pierwszą połowę nie udało się zamienić na bramkę. Ciągle brakowało przysłowiowej kropki nad i. Nasze strzały padały często poza światło bramki rywala lub decyzja o strzale zapadała zbyt późno  i rywal był przygotowany do odparcia ataku. Na nasze nieszczęście z niewielu sytuacji bramkowych jakie miał przeciwnik w całym meczu, jedną z nich to właśnie zespołowi z Niebylca udało się zamienić na bramkę pod koniec pierwszej części spotkania. Aramix strzelił gola po głębokim dośrodkowaniu  i dobiciu piłki silnym strzałem z bliskiej odległości nie dając większych szans Przemkowi Mularzowi na skuteczną interwencję.

Do szatni zeszliśmy jako przegrani, ale nie było powodów do smutku. Rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę i wiedzieliśmy, że na drugą wyjdziemy jeszcze bardziej zmotywowani. Tak też było. Druga połowa była całkowicie pod nasze dyktando i praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywala. Przeprowadzaliśmy akcję za akcją próbując różnych jej wariantów. Ostatecznie obie bramki dla Nafty padły nie z akcji, a po stałych fragmentach gry. Autorem pierwszej z nich był w 74’ Bartosz Klich, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego, umieszczając pewnie piłkę w siatce tuż pod poprzeczką. Widać było, że na tym się nie skończy, bo Nafciarzy w dniu wczorajszym interesowało tylko zwycięstwo i pracowali na nie ciężko cały mecz. Drugą i ostatnią bramkę tego meczu obejrzeliśmy w 85’. Idealna wrzutka z rzutu rożnego Konrada Rymarczyka, do której pięknie w tempo wyskoczył Jakub Krawczyk pewnie strzelając głową i zapewniając tym samym zwycięstwo w spotkaniu.

Trener Dawiec: „Jesteśmy na ostatniej prostej przed startem rozgrywek i nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziś zabrakło nam wykończenia po ciekawych akcjach zespołowych. Nie zawiodły za to stałe fragmenty gry i dzięki temu mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Zawodnicy wybiegli z jasno określonym celem i do ostatniej minuty go realizowali, z czego jestem bardzo dumny. Dobre zmiany dali zawodnicy rezerwowi. Przed nami jeszcze jeden mecz kontrolny i długo oczekiwany start sezonu. Wierzymy, że wykonana praca przyniesie nam pozytywne wyniki.”

 

Debiut w drużynie seniorów Nafty zaliczył w dniu wczorajszym Piotr Parylak. Gratulujemy!

Sędzią głównym wczorajszego spotkania był były zawodnik Nafty, Jakub Stodolak 😊

 

Skład Nafty: P. Mularz – D. Biedroń, D. Fafajda, M. Biernat, J. Krawczyk – M. Krupa, B. Krzysztyniak, D. Limberger (c), Karol Rymarczyk – Konrad Rymarczyk, B. Klich

Ponadto zagrali: S. Jastrzębski, J. Biskup, D. Częczek, P. Parylak

 

Dziękujemy drużynie z Niebylca za sparing i życzymy powodzenia w lidze!

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *