Sparing ZKS NAFTA SPLAST JEDLICZE – GKS ZAMCZYSKO ODRZYKOŃ 08.03.2020

Przegrywamy przedostatni w tym okresie przygotowawczym test-mecz z GKS Zamczysko Odrzykoń  1:0 (1:0), rozegrany na boisku treningowym w Odrzykoniu.

Niekorzystny wynik meczu, nie do końca miał przedłożenie na to, co działo się na boisku. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, dynamiczne i obie drużyny nie ustępowały sobie ani na chwilę. Nie brakowało akcji w ofensywie ani po stronie Zamczyska ani Nafty. Bramkarze obu drużyn nie mogli stracić czujności nawet na chwilę. Ok 30’ po błędach w szeregach naszej obrony padła jedyna bramka w tym meczu (Jakuba Dziadosza), dająca prowadzenie drużynie Zamczyska na 1:0.

Dobrze funkcjonujący dzisiaj środek obrony zespołu z Odrzykonia ograniczył nasze pole manewru w ataku do minimum, pozostawiając nam głównie grę skrzydłami. Mimo wielu prób i strzałów w światło bramki, nie udało się zdobyć gola. Zadania nie ułatwiał również trudny teren. Przyzwyczajeni ostatnio zarówno do gry jak i treningów na sztucznej murawie, potrzebowaliśmy czasu aby przywyknąć do trawiastej,  dość grząskiej dzisiaj nawierzchni. Miało to przedłożenie tak na prowadzenie i utrzymanie piłki przy nodze, jak również na dokładność podań.

Mimo przegranej, nie mamy powodów do wstydu. Nie brakło woli walki ani ładnych akcji po naszej stronie. Również komunikacja w drużynie funkcjonowała bardzo dobrze i na pewno był to duży plus dzisiejszego spotkania.

Teraz czas na analizę błędów. Porażka na pewno pomoże nam je naświetlić i skoncentrować się na rzeczach, które jeszcze funkcjonują słabo, a które należy skorygować. Do ligi niespełna dwa tygodnie, więc teraz praca, praca i jeszcze raz praca.

Daniel Dawiec po dzisiejszym spotkaniu:

„Każdy sparing w tym okresie jest dla nas ważny i w każdym walczyliśmy o zwycięstwo. Dziś ta sztuka się nam nie udała. Wiemy co dziś było dobre, a co złe i nad tym drugim skoncentrujemy się w najbliższym mikrocyklu. Zespół pokazał charakter i dążył do zmiany niekorzystnego wyniku walcząc do ostatnich minut. Widać było, że aklimatyzacja na naturalnej trawie jest nam bardzo potrzebna, bo nie mogliśmy dziś rozwinąć skrzydeł. Jestem zadowolony z postawy moich piłkarzy, zwłaszcza zmienników oraz zawodnika testowanego, którzy pokazali się z dobrej strony. To pokazuje jak wyrównana jest kadra i jak ciekawie będzie wyglądała rywalizacja o miejsce w składzie na 1 ligowe spotkanie”.

Dziękujemy GKS Zamczysko Odrzykoń za spotkanie i do zobaczenia w lidze.

 

Skład Nafty: P. Mularz – D. Biedroń, K. Gębarowski, M. Biernat, J. Krawczyk – P. Półchłopek, D. Limberger, Konrad Rymarczyk, G. Szopa – B. Klich, Karol Rymarczyk.

Ponadto zagrali: B. Subik, D. Częczek, D. Buczyński, W. Haznar, Zawodnik Testowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.