Za nami kolejny sparing. 16.02.2020 na Euroboisku w Krośnie zmierzyliśmy się z Wisłokiem Strzyżów. Po bardzo wyrównanym pojedynku mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 3:3 (1:2).

Pierwsza część spotkania to dominacja Wisłoka, który narzucił szybkie tempo i zmusił nas do gry na naszej stronie boiska. Niedociągnięcia w szeregach obrony doprowadziły do straty dwóch bramek. Nafciarze nie złożyli jednak broni. Po 25’ spotkania zaczęliśmy śmielej wyprowadzać piłkę na stronę rywala i częściej kontrować. Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania udało się zdobyć bramkę kontaktową. Jej strzelcem w 43’ był Damian Limberger, przejmując piłkę w środkowej części boiska i pokonując bramkarza przeciwnika w pojedynku 1 na 1.

Druga połowa spotkania i wprowadzone zmiany dały natychmiastowy efekt. Gra układała nam się już znacznie lepiej. Już w 50’ Damian Buczyński ustanowił wynik na 2:2. Posłał szybką piłkę w kierunku bramki naszego sparing partnera, a ta po nieudanym wybiciu bramkarza znalazła się w siatce. Aktywna gra w środku pola i na połowie rywala, zmusiła Wisłok do skoncentrowania się na obronie. Po wielu ciekawych akcjach naszego zespołu, w 76’ wykorzystując długie podanie wynik na 3:2 dla Nafty podwyższył Zawodnik Testowany, który pokazał się wczoraj z bardzo dobrej strony.

Ok. 80 minuty błąd naszego bramkarza spowodował stratę 3ciej bramki, dając końcowy wynik 3:3.

We wczorajszym sparingu nie zabrakło emocji. Cieszy bardzo postawa naszych Zawodników, którzy przy wyniku 0:2 nawet na chwilę nie stracili zapału do gry i chęci walki.  Obydwa zespoły pokazały ambicje i wolę walki, czyniąc to spotkanie bardzo ciekawym widowiskiem, na wyrównanym poziomie.

Trener Daniel Dawiec o wczorajszym spotkaniu:

„To był dobry i szybki mecz, który pokazał, nad czym mamy pracować w najbliższym czasie. Nie uniknęliśmy błędów i z nich musimy szybko wyciągnąć wnioski. Szkoda niewykorzystanych szans po ładnych akcjach, przez nie, wynik był wyrównany. Cieszy postawa zespołu, który nawet na moment nie stracił wiary w korzystny wynik. Takich 'Wojowników’ potrzebujemy by odnosić sukcesy.”

 

Skład Nafty: J. Pitrus – D. Biedroń, K. Gębarowski, M. Biernat, J. Krawczyk – Karol Rymarczyk, B. Subik, D. Limberger, Konrad Rymarczyk – P. Półchłopek, D. Częczek

 

Ponadto zagrali: Zawodnik Testowany, R. Płonka, D. Buczyński, G. Szopa

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *