W niedzielę 19 lipca rozegraliśmy ostatni sparing okresu przygotowawczego do rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Przegraliśmy z rezerwami Stali Rzeszów 5:1 (2:1).

Nasz przeciwnik, również grający w okręgówce był bardzo dobrze przygotowany i tym samym wymagający. Pierwsze minuty to nasze akcje, jednak niewykończone strzałami. W dalszej części spotkania dominował przeciwnik. Gola na 1:0 straciliśmy ok 20’ i jak to nie raz już udowodniła nasza Drużyna, nie zamierzaliśmy się poddać bez walki. Gola kontaktowego na 1:1 zdobyliśmy po 10 minutach. Piękną akcją indywidualną popisał się Jakub Krawczyk, który po serii zwodów dobiegł tuż przed pole karne rywala i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Stal II Rzeszów nie zamierzała dłużej pozwolić nam na swobodną grę. Silny pressing zagonił nas z powrotem na naszą stronę boiska zmuszając do obrony.  Sporo pracy miał Przemek Mularz, odpierając ataki przeciwnika. Popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, jednak Stali ciągle  udawało się mylić szeregi naszej obrony. Niewielkie pole do manewru miał w spotkaniu Bartek Klich, który nie dość, że mocno obstawiony całe spotkanie, to praktycznie każde jego dotknięcie piłki kończyło się faulem na nim.

Mimo wyniku 5:1 nasza gra nie wyglądała źle. Dobra gra na skrzydłach i środkiem, wyprowadzaliśmy również ataki, jednak nie były one skuteczne. To spotkanie było bardzo wymagające kondycyjnie i cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z takim przeciwnikiem. Był to czas na sprawdzenie kilku wariantów i na pewno teraz wiemy więcej. Wnioski na ligę są i chcemy je jak najlepiej teraz wykorzystać.

Trener Daniel Dawiec o spotkaniu ze Stalą: To był nasz ostatni sprawdzian przed starem ligi i cieszymy się, że mogliśmy zagrać z tak mocnym zespołem jak Stal. Wynik nie jest dla nas korzystny, ale już momenty w grze były dobre. Tylko dzięki takim meczom możemy zobaczyć jak się rozwijamy i w których aspektach mamy jeszcze braki. Takie mecze to dla nas duża dawka wiedzy i drogowskaz na drodze do sukcesu. Jak powiedział Nelson Mandela: „Ja nie przegrywam. Albo wygrywam, albo się uczę.” Dziś się dużo nauczyliśmy.

W spotkaniu kontuzji kolana nabawił się Dawid Częczek. Życzymy szybkiego powrotu na murawę!

 

Skład Nafty: P. Mularz – M. Krupa, D. Fafajda, M. Biernat, J. Krawczyk – Karol Rymarczyk, B. Krzysztyniak, D. Limberger, D. Częczek – Konrad Rymarczyk, B. Klich

Ponadto zagrali: J. Biskup, B. Labut,  G. Wąsik, G. Szopa, P. Parylak, S. Jastrzębski

 

 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *