18 kolejka SENIORZY_NAFTA SPLAST JEDLICZE – ZAMCZYSKO MRUKOWA 1:0 (0:0)

Od zwycięstwa zaczęli rundę wiosenną sezonu 2021/2022 podopieczni Trenera Dariusza Solińskiego. Może i skromnie, bo tylko 1:0, ale ciągle za 3 punkty.

Nafciarze podeszli do spotkania z podwójnym zacięciem. Raz, że zależało nam żeby dobrze zacząć wiosnę, to na dodatek z tyłu głowy ciągle mieliśmy naszą porażkę z Murkową 4:3 z rundy jesiennej i nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że nie odegramy się na własnym stadionie i przed własną Publicznością.

Od początku wyszliśmy wysoko i dominowaliśmy na połowie rywala. Naszym akcjom ofensywnym jednak brakowało precyzji wykończenia i tak albo nie trafialiśmy w światło bramki, albo traciliśmy piłkę przez niedokładne podania. Zauważalne było również odzwyczajenie się od trawiastej murawy i zdarzały nam się też błędy w przyjęciu piłki.

Niemniej gra naszego Zespołu przez 90 minut była dość składna i to my mieliśmy nieznaczną przewagę przez większość spotkania. Bramkę zdobyliśmy w 56’ z rzutu karnego. 11-tka podyktowana została przez sędziego Krężałka po faulu na Oleksandrze Tupiku, który wszedł w pole karne sam na sam.  Do wykonania rzutu karnego podszedł niezawodny do tej pory Damian Limberger i mocnym, precyzyjnym uderzeniem nie dał większych szans Mateuszowi Bazanowi. Do końca spotkania nie udało nam się podwyższyć wyniku, a nasze strzały, nie dość, że ich już jak na lekarstwo, to raczej do groźnych nie należały. Około  80’ zespół gości był bliski wyrównania, jednak odbita od poprzeczki piłka została skutecznie oddalona od naszej bramki przez linię obrony.

Nie wygraliśmy meczu wysoko, jednak mimo wszystko uważamy, że zasłużenie, bo to my mieliśmy więcej z gry i większą część czasu to my kontrolowaliśmy to spotkanie. Dopisujemy tym samym 3 punkty do naszego konta, powiększając ich dorobek do łącznej sumy 29 pkt. Plasujemy się w tej chwili na 7mej pozycji w ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie to debiut 4 Zawodników. Swoje pierwsze 55 minut w drużynie seniorów rozegrał Szymon Serwiński, natomiast Oleksandr Tupik, Oleh Bazhan i Piotr Sury po raz pierwszy reprezentowali barwy Nafty w ogóle 😊. Gratulujemy!

Dziękujemy Kibicom za obecność na stadionie i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania. Gramy dla Was!!!

 

Skład Nafty:

21 Grzgorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat (13 Gabriel Wąsik 46′),  8 Krystian Gębarowski Kpt., 15 Tymek Kochanik – 11 Karol Rymarczyk, 7 Damian Limberger – 16 Szymon Serwiński, (2 Piotr Sury 55′)  14 Oleksandr Tupik (4 Kordian Dąbrowski 89′), 18 Oleh Bazhan (17 Konrad Michniewski 75′) – 10 Konrad Słowik

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 2 Piotr Sury, 4 Kordian Dąbrowski, 13 Gabriel Wąsik, 17 Konrad Michniewski

 

Sędziowali: Rafał Krężałek, Krzysztof Łuksa, Maciej Solecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *