22 kolejka SENIORZY- NAFTA SPLAST JEDLICZE – OKS MARKIEWICZA 4:0 (1:0)

Pewne zwycięstwo Nafciarzy na przełamanie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź naszej Drużyny by po dwóch słabszych meczach pozostało jedynie wspomnienie. W Wielką Sobotę w południe pewnie pokonali OKS Markiewicza 4:0 umacniając się tym samym na 8mej pozycji ligowej tabeli.

Od pierwszych minut dominacja Nafciarzy była znaczna i widać było, kto będzie nadawał tempo i warunki gry. Byliśmy znacznie aktywniejsi, nasza gra była składna, a budowane akcje ofensywne mogły się na prawdę podobać Kibicom. Pierwszy gol dla naszej Drużyny wisiał więc w powietrzu od samego początku. Precyzyjna centra z 27′ Oleha Bazhana do Oleksandra Tupika, została zakończona strzałem na bramkę. Problemy z opanowaniem tej piłki miał Łukasz Boczar i odbił ją tylko przed siebie, umożliwiając Konradowi Słowikowi już tylko dopełnienie formalności i umieszczenie piłki w sieci. Było jeszcze kilka okazji bramkowych w pierwszej połowie spotkania, jednak po stracie bramki Rywale byli czujniejsi w obronie.

Na drugą połowę wyliśmy ze skromną zaliczką jednego gola i wiadomym było, że należy podwyższyć wynik, bo za najmniejszy błąd przyjdzie zapłacić wysoką cenę. Nie czekaliśmy długo, bo ledwie co rozbrzmiał gwizdek Dawida Klamuta, jak Nafciarze ruszyli do ataku. W 46′ drugiego gola po błędzie obrońcy OKSu zdobywa Konrad Słowik, tym samym zapewniając naszej Drużynie nie tylko komfort psychiczny, ale też rozbudzając apetyt na kolejne bramki. W 62′ w asyście Oleha Bazhana, gola dla naszej Drużyny zdobywa Kacper Szura. Kilka minut później doskonałą okazję do zdobycia gola ma również Szymon Serwiński, jednak siła puszczonej po ziemi piłki okazuje się zbyt słaba i pada łupem obrońców. Okazja do zreflektowania się nadeszła w 75′ po szarży lewą stroną boiska Tymka Kochanika, którego idealne podanie do Szymona Serwińskiego ten ostatni tym razem zamienia na 4-tą bramkę dla naszej Drużyny, zamykając wynik spotkania na 4:0. Warto dodać, że był to pierwszy gol Szymona w czarno-niebieskich barwach w Drużynie Seniorów.

O 3 punkty wzrósł po sobotnim spotkaniu dorobek Nafciarzy i mamy obecnie 32 punkty. Najbliższa kolejka, zaległa której nie udało się rozegrać w terminie ze względu na złe warunki atmosferyczne, będzie miała miejsce w środę 20 kwietnia na Splast Arenie. Początek spotkania godz. 17:00. Zapraszamy serdecznie!

Przed rozpoczęciem spotkania Prezes Artur Czaja wręczył pamiątkowy Dyplom Mateuszowi Biernatowi, który rozegrał w sobotę 100-tny mecz w barwach Nafty.

Niestety sobota nie należała do udanych dla Łukasza Zycha z OKS, który w 35′ doznał poważnej kontuzji. Życzymy Łukaszowi dużo zdrowia i szybkiego powrotu na murawę!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk (4 Kordian Dąbrowski 85′), 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 13 Gabriel Wąsik  (17 Konrad Michniewski 72′) – 7 Damian Limberger, 14 Oleksandr Tupik (20 Bartosz Gęsiak 84′) – 15 Tymek Kochanik, 9 Kacper Szura (11 Bartosz Klich 77′), 18 Oleh Bazhan (2 Piotr Sury 80′) – 10 Konrad Słowik (16 Szymon Serwiński 71′)

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 2 Piotr Sury, 4 Kordian Dąbrowski, 11 Bartosz Klich, 16 Szymon Serwiński, 17 Konrad Michniewski, 20 Bartosz Gęsiak

Sędziowali: Dawid Klamut, Anotni Pelczarski, Maciej Solecki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *