źKolejne dobre spotkanie w wykonaniu Podopiecznych trenera Dariusza Solińskiego. W sobotę 24 września 2022 zwyciężamy w spotkaniu domowym z MKS Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne, skromnie bo 1:0, ale ciągle za 3 pkt. Po 7 rozegranych kolejkach awansujemy w ligowej tabeli na 4 miejsce! Brawo Drużyna!

Początek meczu należał do Zespołu Gości i pierwsze 20 minut wyglądało jakbyśmy byli statystami. Arłamów ciągle gościł na naszej połowiej, jednak bez większego pomysłu na atak więc ich przewaga nie przedłożyła się na żadne sytuacje bramkowe. W miarę upływu czasu nasza gra wyglądała coraz lepiej i to my zaczęliśmy gościć na połowie rywala. Strzału z dobrej pozycji próbował Saliu Adele, jednak piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczkę. Nie zaprzestaliśmy jednak pressingu, bo widać było że MKS gubił mocno krycie. W 36′ wyrzut Preciwnika z autu padł łupem niepilnowanego Saliu Adele, który przechwycił piłkę, odwrócił się i wpakował ją wprost do bramki zaskoczonego Dariusza Półkoszka. Na samą końcówkę spotkania jeszcze bardzo ładną próbę strzału z rzutu wolnego zaserwował nam Tymek Kochanik, niemniej nie udało się zdobyć gola.

Drugie 45 minut graliśmy swoje. Nieczęsto przepuszczalismy Przeciwnika na swoją połowę, więc odrobinę więcej spokoju niż zwykle miał pod swoją bramką Grzegorz Żytniak. Po naszej stronie było dość sporo ładnych akcji, duża aktywność w środku pola i w ofensywie. Swoje próby mieli Saliu Adele, Szymon Serwiński który pięknie zmieścił piłkę pomiędzy obrońców, jednak ta minimalnie minęła lewy słupek. Dobre dośrodkowania ze skrzydeł stworzyły jeszcze kilka sytuacji, między innymi z bliskiej odległości próbował zagrania piętą odwrócony tyłem do bramki Gowtham Kirupakaran, jednak nie dał się tutaj zmylić Półkoszek. Ostatnią świetną okazję  do strzału miał debiutujący w czarno-niebieskich barwach Borys Czajkowski, po idealnym podaniu Tymka Kochanika, niemniej chwila zawahania przedłożyła się na dopadnięcie do piłki obrońcy i bramkarza naraz. Bramka Saliu zatem była jedyną którą oglądalismy w sobotę przy Konopnickiej 1, niemniej była na wagę zwycięstwa i co cieszy nas najbardziej, zwycięstwa które wreczcie mogli oglądać nasi Kibice w meczu domowym.

Podczas rozgrzewki kontuzji mięśnia doznał Kapitan Krystian Gębarowski i po kilkunastu minutach spotkania musiał opuść pole gry. Mamy nadzieję na jego szybki powrót do gry!

Dziękujemy Kibicom przybyłym na mecz! Gramy dla Was!

Dziekujemy również Jakubowi Wyderce, naszemu operatorowi kamery za nagrywanie spotkań.

Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają w sobotę 01.10.2022 również na Splast Arenie. Podejmować będziemy 3-ci Zespół ligi, tj. LKS Czeluśnicę. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 15:00. Zapraszamy serdecznie!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt. (17 Gabriel Wąsik 15′), 6 Mateusz Biernat, 15 Tymek Kochanik – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 11 Szymon Serwiński (5 Borys Czajkowski 80′), 10 Kacper Szura, 19 Gowtham Kirupakaran – 14 B. Saliu Adele

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br., 4 Kordian Dąbrowski, 5 Borys Czajkowski, 13 Bartosz Malik, 17 Gabriel Wąsik, 18 Mate Modebadze, 20 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Łukasz Podgórski, Sławomir Rak, Dariusz Nitka – K.S. Jasło

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *