Ostatnie pożegnanie_ ANDRZEJ MAZUR

Nadszedł smutny czas pożegnania. W dniu wczorajszym, 21 stycznia 2023 odszedł w wieku 61 lat ANDRZEJ MAZUR, wieloletni Zawodnik i przez krótki okres czasu również Członek Zarządu Nafty.

Śp. P. Andrzej dołączył do Klubu w 1989 roku, gdzie od początku przybrał numer 7 i taką też pozycję na boisku zajmował. Od początku swojej obecności w Nafcie zaskarbił sobie szacunek Kibiców i niezwykłą symaptię Kolegów z boiska. Był niekwestionowanym liderem Zespołu i to za czasów Jego obecności w kadrze, Klub święcił swoje największe triumfy, będąc przez lata w pierwszej trójce, by potem w końcu awansować do ligi IV. Do historii przeszedł mecz Nafty Jedlicze z 2-ligowym Hetmanem Zamość,  w ramach 1/64 finału Pucharu Polski, kiedy to „Mazur pięknym strzałem z woleja ustanowił wynik meczu na 2:0”, cytując prasę sportową z tamtych lat. Dodać w tym miejscu należy, że w tamtych latach druga liga była faktycznie drugą siłą ligową w kraju, bo nie było wówczas jeszcze ekstraklasy, był to więc nie lada wyczyn.

Swoją sportową karierę w Nafcie Andrzej zakończył na sezonie 1999/2000, niemniej do samego końca pozostał w przyjaźni i kontakcie z kolegami z boiska.

Pogrzeb Naszego Kolegi odbędzie się w środę, 25 stycznia 2023 o godz. 13:30 w kościele p.w. Św. Piotra i Jana z Dukli, w Krośnie.

W tym miejscu składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie Andrzeja, a zwłaszcza Żonie Małgorzacie, która przez całe lata aktywności Męża również była mocno związana z Klubem.

Andrzeju, Odpoczywaj w pokoju!

 

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci.”

 

                                                                                               Wisława Szymborska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *