10 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE vs ZAMCZYSKO ODRZYKOŃ 3:0 (3:0)

W 10 kolejce rundy jesiennej pewnie zwyciężamy z zespołem Zamczysko Odrzykoń 3:0.  3 zdobyte punkty pozwalają podopiecznym Dariusza Solińskiego na awans w ligowej tabeli aż o 3 oczka. Zajmujemy 6tą pozycję z dorobkiem 15pkt.

Zamczysko sposobu na Naftę jak nie miało, tak dalej nie ma. Całe 90 minut to Nafta prowadziła grę i dyktowała warunki, co odwzwierciedla doskonale wynik spotkania. Drużyna Gości przyznać trzeba szczerze, w sobotę prentowała niższy poziom niż ten, do którego nas przyzwyczaiła.

To był mecz stałych fragmentów gry, scenariusz do którego naspisali Tymek Kochanik, Kacper Szura i Damian Limberger. Wynik na 1:0 już w 4′ otworzył właśnie Tymek Kochanik. Strzał z rzutu wolnego był precyzyjny i na tyle mocny, że piłka przeleciała pomiędzy dłońmi bramkarza i wylądowała w sieci. 1 gol to nieduża zaliczka, więc dalej graliśmy swoje i nie odpuszczaliśmy. Ataków po naszej stronie było sporo, jednak nie wszystkie kończyły się strzałami. Kolejny gol padł w 18′ po rzucie rożnym. Idealna centra Kacpra Szury w połączeniu ze świetnym wyjściem wyjściem do piłki Damiana Limbergera zaowocowała celnym strzałem Damiana z głowy.  2:0 dawało już dość spory komfort psychiczny, jednak mieliśmy świadomość swojej dominacji na boisku i chcieliśmy więcej. Długo nie trzeba było czekać na kolejną naszą bramkę i tutaj znowu pojawia się Tymek Kochanik ze stałym fragmentem. Z rzutu rożnego zawija piłkę do bramki tuż przy krótszym słupku. Obrońca Gości stojący przy słupku usiłował wprawdzie przyjąć tę piłkę, jednak przeszła mu tuż pod nogą i wpadła prosto do bramki.  Uśmiechy na twarzach Nafciarzy mówiły same za siebie.

Druga połowa po naszej stronie wyglądała tak samo, jeśli chodzi o postawę na boisku. Duża aktywność w ofensywie, kilka zmian kadrowych, jednak goli już więcej nie oglądaliśmy. Mało precyzyjne były już te nasze próby. Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał w tej części gry Kordian Dąbrowski, który fajnie w tempo doszedł do centry, jednak posłał piłkę pod zbyt dużym kątem i ta minęła lewy słupek. Niewiele pracy w obronie miała nasza linia defensywna i Grzegorz Żytniak. Goście poza jednym strzałem nie stworzyli groźynch sytuacji, a próby z dystansu były mocno niecelne. Po 90′ gry usłyszeliśmy ostatni gwizdek sędziego Artura Szelca, który jak zwykle bardzo solidnie  poprowadził to spotkanie.

Brawo Drużyna, brawo Trener!

Dziękujemy Kibicom przybyłym na Konopnickiej 1 za doping. Gramy dla Was!

Najbliższe spotkanie Nafciarze rozegrają na wyjeździe. Udajemy się do Bukowska, zmierzyć z ulplasowanym na ostatnim miejscu beniamikiem. Mecz odbędzie się w niedzielę 23.10.2022 o godz. 15:00.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 15 Tymek Kochanik, 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt. (4 Kordian Dąbrowski 46′), 17 Gabriel Wąsik – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 11 Szymon Serwiński (2 Konrad Michniewski 85′), 10 Kacper Szura (20 Jakub Biskup 88′), 19 Gowtham Kirupakaran (16 Zain Khan 68′) – 14 B. Saliu Adele (18 Mate Modebadze 76′)

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski Br.,  2 Konrad Michniewski, 4 Kordian Dąbrowski, 13 Bartosz Malik, 16 Zain Khan, 18 Mate Modebadze, 20 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Artur Szelc, Dawid Klamut, Dawid Głowacki

Kamera: Jakub Wyderka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *