Porażką 1:0 zakończyło się dla nas spotkanie 2 kolejki, w której rozegraliśmy spotkanie wyjazdowe w Odrzykoniu. Była to pierwsza w historii porażka czarno-niebieskich w oficjalnych rozgrywkach ligowych z ekipą GKSu. Z 1 punktowym dorobkiem Nafciarze plasują się na 11-tym miejscu w ligowej tabeli.

Śmiało można powiedzieć, że zwycięstwo nam się tym razem nie należało, ze względu na przespaną pierwszą połowę. Popełnialiśmy błąd za błędem, pozwalając przeciwnikowi na swobodne poruszanie się na naszej połowie. Z taką naszą postawą tylko czekać było na gol i doczekaliśmy się już w 10′. Owszem, rozzłościło nas to mocno i zaczęliśmy lepiej kryć i bronić, jednak nasza gra całościowo dalej pozostawała wiele do życzenia.

Wynik do przerwy nie uległ zmianie i przy 1:0 schodziliśmy na przerwę. W drugiej połowie wyszła zupełnie inna Nafta. Nafta waleczna, Nafta pressująca i ofensywna. To my dominowaliśmy na boisku, budowaliśmy akcje i zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie w przyjęciu i podaniach… Pozostaje jedno spore ale… Nie oddaliśmy celnego strzału na bramkę. Najbliższy celu był dwukrotnie Mikołaj Dybuś, w tym raz w akcji sam na sam, jednak w obu przypadkach uderzona piłka minimalnie minęła lewy słupek.

Nie udało się odrobić staty i musimy przełknąć gorycz porażki.

Debiut w barwach Nafty podczas spotkania zaliczył Kacper Zygmunt – gratulacje! ☺️

Najbliższe spotkanie, zapowiadające się również w upale, odbędzie się w sobotę 19.08.2023 o godz. 15:00 na Splast Arenie, gdzie podejmować będziemy Przełęcz Dukla. Zapraszamy.

 

Skład Nafty: 12 Michał Chrobak – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat (2 Kamil Świątek), 19 Mikołaj Janusz (13 Jakub Biskup) – 5 Karol Dawid Lech (4 Kacper Zygmunt) – 8 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz – 14 Dawid Góra, 16 Thando Dube – 15 Mikołaj Dybuś

Rezerwa: 2 Kamil Świątek, 4 Kacper Zygmunt, 10 Dawid Cyrkiel, 13 Jakub Biskup, 20 Michał Kus

Trener: Miłosz Kuzianik

 

Sędziowali: Krzysztof Kosiek, Łukasz Podgórski, Łukasz Machowski

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *