Zwycięstwem zakończyła się 25 kolejka Seniorów. 3 maja 2022 zwyciężamy w Posadzie Górnej 1:4 i nasze 39 pkt. pozwala nam w tym momencie zająć 7-mą pozycję w ligowej tabeli.

To był ważny mecz, bo spora część rywali jest już po swojej pauzie, a nasza pauza dopiero przed nami, bo w połowie maja. Czasu i miejsca na gubienie punktów już nie ma, więc interesowało nas w tym momencie tylko zwycięstwo. Od początku spotkania to my lepiej prezentowaliśmy się na boisku i to my stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, niestety gorzej było ze skutecznością. Swoje próby mieli kolejno Damian Limberger głową, trzykrotnie Tymek Kochanik, Oleh Bazhan, którego ładny strzał z dystansu minimalnie minął prawy słupek oraz Konrad Słowik. Najgroźniejsze sytuacje miały miejsce w 30′ kiedy to w prawy słupek trafia Kacper Szura, natomiast w 38′ błędna decyzja sędziego Koznera pozbawia nas rzutu karnego po faulu na Konradzie Słowiku. Podsumowując pierwszą część spotkania, to była połowa niewykorzystanych okazji i tylko kwestią czasu było, kiedy się to na nas zemści. Stało się to na 5 minut przed przerwą i tracimy bramkę po stracie w środku pola, gdzie źle przyjętą piłkę przejmuje Jakub Mazurkiewicz i będąc sam na sam w polu karnym pokonuje Szymona Jastrzębskiego. 

Zimny prysznic podziałał motywująco na nas i na drugą połowę wyszliśmy grając swoje, bardziej skoncentrowani na dokładności przyjęcia i precyzji oddawanych strzałów. Efekty przyszły już w 54′ kiedy to do wyrównania po podaniu Konrada Słowika doprowadza swoim strzałem z bliskiej odległości Bartek Klich. Szalę zwycięstwa na nasze konto w 76′ przechyla Damian Limberger po wrzutce z rzutu rożnego, nie dając złudzeń Beskidowi, że przyjechaliśmy wygrać to spotkanie. 2 minuty później po świetnym dośrodkowaniu Tymka Kochanika, naszą dominację przypieczętowuje Oleksandr Tupik, pakując piłkę do siatki przy prawym słupku. Był to pierwszy gol Sashy w oficjalnych rozgrywkach polskiej ligi- gratulacje! Na sam koniec spotkania, w 88′  pięknym precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Oleh Bazhan. Problemy ze złapaniem tej piłki miał bramkarz Posady, ratował się więc odbiciem piłki, ta jednak wtedy padła łupem Szymona Serwińskiego, który posłał ją wprost do siatki, dając nam 4tego już gola w tym spotkaniu i tym samym zamykając wynik meczu na 1:4.

To było dobre spotkanie w wykonaniu Nafciarzy. Gole cieszyły oko, a gra była dynamiczna i naszych akcji ofensywnych było bardzo dużo. Mamy nadzieję utrzymać ten stan rzeczy i tak samo dobrze zaprezentować się przed własną Publicznością, w nadchodzącej kolejce z Tempem Nienaszów. Mecz w sobotę o godz. 17tej na Splast Arenie. Bądźcie z nami!

Dziękujemy wszystkim Kibicom Nafty za obecność w Posadzie! Na wyjeździe liczy się podwójnie 😉😛

 

Skład Nafty: 1 Szymon Jastrzębski Br. – 4 Kordian Dąbrowski, 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat, 2 Piotr Sury (14 Oleksandr Tupik 55′) – 7 Damian Limberger Kpt., 18 Oleh Bazhan (17 Dawid Borek 88′)  – 15 Tymek Kochanik, 9 Kacper Sura (19 Jakub Biskup 85′) , 11 Bartek Klich (16 Szymon Serwiński 65′) – 10 Konrad Słowik (13 Gabriel Wąsik 82′)

Rezerwa: 13 Gabriel Wąsik, 14 Oleksandr Tupik, 16 Szymon Serwiński, 17 Dawid Borek, 19 Jakub Biskup

 

Sędziowali: Jakub Kozner, Radosław Kuszaj, Michał Krześniak

___________________________________

Sponsorzy: Splast Sp. z o.o. i Gmina Jedlicze 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *