27 kolejka SENIORZY_ NAFTA SPLAST JEDLICZE – PRZEŁOM BESKO 1:0 (0:0)

Ważne 3 punkty trafiają na konto Nafciarzy. W 27 kolejce, 3 maja 2021 podopieczni Trenera Dariusza Solińskiego zwyciężają na własnym boisku pokonując Przełom Besko 1:0. Aktualny dorobek Nafty Splast Jedlicze, 26 pkt., pozwala na zajęcie 12-tego miejsca w tabeli.

To był bardzo ważny mecz z perspektywy nadrabiania straconych jesienią punktów i przesunięcia się wyżej w tabeli. Innymi słowy grać żeby wygrać i z takim podejściem wyszliśmy na boisko.  Fajne składne akcje po naszej stronie i dobra komunikacja w drużynie. Pojawiało się sporo  strzałów, Konrada Słowika, Bartosza Klicha, Filipa Gierlickiego, Damiana Limbergera i Konrada Rymarczyka jednak nie były w stanie zagrozić bramce Grzegorza Kielara. Linia obrony Beska też trzymała się dzielnie nie pozwalając nam na większe szarże. Pojawiało się trochę błędów po naszej stronie i nie udało się już niczego ugrać przed przerwą, na którą zeszliśmy przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części spotkania graliśmy swoje, wprowadziliśmy też zmiany kadrowe między 67′ a 80′. Ciągłe próby  ofensywne po naszej stronie, kiedy do strzałów dołączył się też Jakub Krawczyk, jednak ciągle poza ładnym strzałem z dystansu Bartka Klicha w 60′ to nie było to. Przełom też zabrał się ostro do roboty i coraz śmielej wyprowadzali piłkę, zagrażając bramce Szymona Jastrzębskiego. W jednej z sytuacji tylko słupek uratował nas przed utratą gola. Na szczęście podziałało to na nas motywująco i upragniona bramka nadeszła w 82′ za sprawą Bartka Klicha, który wykorzystał dobre podanie Yaroslava Mytsa i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.  Bardzo dobrze funkcjonująca wczoraj nasza obrona nie pozwoliła już ekipie z Beska na wiele, te 3 punkty były w zasięgu i już nie zamierzaliśmy ich oddać. Udało się doprowadzić wynik 1:0 do końca meczu i poczuć znowu smak zwycięstwa.

Nie spoczywamy jednak na laurach. Mamy świadomość popełnianych wczoraj błędów, nad którymi musimy popracować. Mamy też świadomość tego, że spotkanie wyjazdowe z naszym najbliższym rywalem, Startem Rymanów, to będzie trudna przeprawa, więc bierzemy się do roboty.

Dziękujemy Drużynie z Beska za spotkanie i życzymy powodzenia w lidze.

 

Skład Nafty: 12 Szymon Jastrzębski – 3. Jakub Krawczyk, 8. Krystian Gębarowski, 6. Mateusz Biernat, 15. Michał Krupa – 7. Damian Limberger, 10. Konrad Rymarczyk – 9. Bartek Klich, 14. Oleksii Hulovych (11. Karol Rymarczyk 67′), 18. Filip Gierlicki (16. Arkadiusz Smoła 80′)- 20. Konrad Słowik (17. Yaroslav Myts 72′)

Rezerwa: 5. Bartosz Gęsiak, 11. Karol Rymarczyk, 13. Gabriel Wąsik, 16. Arkadiusz Smoła, 17. Yaroslav Myts, 19. Jakub Biskup

Sędziowali: Paweł Pitak, Edward Szczurek, Mariusz Szczepanik

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *