Przegraną 2:1 zakończyło się sobotnie wyjazdowe spotkanie z Przełęczą Dukla. Po 31 rozegranych kolejkach Nafciarze zajmują 8-mą lokatę mając 1 pkt. straty do Tempa Nienaszów.  Do zakończenia sezonu 2021/2022 pozostały 3 spotkania: Ostoja Kołaczyce (D), Partyzant Targowiska (D) i Szarotka Uherce (W).

Ze spotkania w Dukli wróciliśmy poirytowani. Graliśmy lepiej, dynamiczniej, prowadziliśmy grę, a mimo wszystko przegraliśmy. Błędy popełniliśmy w zasadzie dwa, zostawiając zbyt dużo miejsca w środku pola i oba te błędy wykorzystał Przeciwnik. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 2′ w związku z czym niemal całe 90 minut to odrabianie strat.

Po naszej stronie było bardzo sporo akcji ofensywnych i prób strzałów. Oddawali je Damian Limberger, Szymon Serwiński, Bartosz Klich, Kacper Szura, Tymek Kochanik czy Oleksandr Tupik, ale naszym strzałom brakowało to precyzji, to mocy. Nie pomagał fatalny stan nawierzchni w Dukli składający się już prawie tylko z granulatu, na którym piłka mocno odskakiwała w kierunku, który trudno było przewidzieć. Po zmianach w naszej ekipie nasza gra nabrała nieco ożywienia. Zdominowaliśmy pole karne rywali, ale ciągle strzały nie były takie jak trzeba. Takiego problemu nie miała ekipa z Dukli i w 79′ padł drugi gol po akcji z kontry.

Odpowiedzieliśmy po 3 minutach, kiedy to Oleksandr Tupik przedarł się przez linię obrońców na pole karne rywala. Przełęcz ratowała się faulem taktycznym, za co sędzia wskazał na 'jedenastkę’ Do jej wykonania podszedł tradycyjnie, nieomylny do tej pory Damian Limberger i dopełniając formalności, zamienił rzut karny na bramkę dla naszego Zespołu. Niestety zabrakło nam czasu żeby strzelić kolejnego gola, a kontrowersyjne decyzje sędziego głównego z końcówki meczu, spowodowały 'wykartkowanie’ naszego Zespołu tuż przed oraz tuż po spotkaniu. Bilans to 6 żółtych kartek, z czego 3 sędzia przyznał już po meczu, po usłyszeniu oceny swojej pracy przez Zawodników naszego Zespołu.

Zapominamy o meczu z Duklą i skupiamy się na pracy, bo tydzień przed nami wymagający. Czekają nas mecze w czwartek Bożego Ciała o godz. 17:00 i sobotę o godz. 11:00, obydwa na Splast Arenie. Zapraszamy Państwa na nie bardzo serdecznie. Gramy dla Was!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 3 Jakub Krawczyk, 6 Mateusz Biernat (9 Oleksandr Tupik 70′) , 8 Krystian Gębarowski Kpt., 15 Tymek Kochanik – 17 Gabriel Wąsik (2 Piotr Sury 46′), 18 Oleh Bazhan – 16 Szymon Serwiński (4 Kordian Dąbrowski 62′), 10 Kacper Szura, 11 Bartek Klich – 7 Damian Limberger

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzębski, 2 Piotr Sury, 4 Kordian Dąbrowski, 9 Oleksandr Tupik

 

Sędziowali: Mariusz Grela, Lucjan Śmietana, Wojciech Heret

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *