Nie zwalniamy tempa i dopisujemy na swoje konto kolejne zwycięstwo. Wynikiem 2:1 zakończył się mecz 38 kolejki z Zamczyskiem Odrzykoń rozegrany w sobotę 26 czerwca 2021. Nafciarze awansowali na 7-mą pozycję w tabeli i zgromadzili łącznie 54 pkt. To jeszcze nie koniec, bo do rozegrania pozostały 3 zaległe kolejki, przełożone ze względu na pandemię: LKS Orzeł Faliszówka (30.06.), Brzozovia Brzozów (03.07.) i  Bieszczady Ustrzyki Dolne (10.07.).

Zaczęliśmy od razu wysoko i od razu cieszyliśmy się z gola. Po świetnym podaniu Konrada Słowika z charakterystycznym dla siebie stoickim spokojem akcję pięknym golem wykańcza Yaroslav Myts w 5′.  Będąc na fali kolejną bramkę zdobywamy kilka minut później, jednak sędzia asystent pokazuje pozycję spaloną i gol nie zostaje uznany. Nie zatrzymało to Nafciarzy i ciągle dominowali na boisku i na połówce rywala. Drużyna Gości była lekko zdziwiona i poirytowana. Zamczysko długo nie było w stanie zbudować dobrej akcji w ofensywie, a próby strzałów były bardzo niecelne. Nafciarze natomiast świetnie pracowali środkiem i na skrzydłach, ciągle podejmując próby zdobycia bramki. Bardzo bliski był tego w tej części spotkania Łukasz Cichoń, jednak dobrze ustawiony bramkarz Odrzykonia najwidoczniej odrobił zadanie domowe i nie dał się zaskoczyć Łukaszowi, jak jego poprzednicy z ostatnich dwóch kolejek.

Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:0 wiedząc, że będzie nerwowo w drugiej części spotkania, jeśli szybko nie zdobędziemy drugiej bramki. Na szczęście grając swoje, nasza ofensywa ponownie robiła w polu karnym rywala, co chciała i piękną bramkę w 55′ zdobywa Oleksii Hulovych, który po swoim rajdzie po boisku zostawił obrońcę mocno w tyle. Po 60′ zespół Gości już wiedział, że ciężko będzie im wyrwać chociażby remis i ostro wzięli się do pracy. Popełniali coraz mniej błędów i coraz częściej gościli w naszym polu karnym. W 63′ Zamczysko strzela gola kontaktowego, którego wykonawcą jest Patryk Orzechowski. Niewiele w tej sytuacji miał do powiedzenia Michał Chrobak. Na szczęście był to jedyny gol Odrzykonia. Kolejne ich próby były nieudane i mimo chwilowej dominacji na boisku nie potrafili już pokonać dobrze ustawionego Michała. Yaroslav i Oleksii mieli jeszcze dwie świetne próby pod koniec spotkania, jednak obie skończyły się uderzeniem w poprzeczkę.

W 95′ spotkania sędzia główny kończy mecz a my po raz kolejny z rzędu możemy cieszyć się z 3 punktów i zwycięstwa na własnym boisku, na którym w rundzie wiosennej odnotowaliśmy same zwycięstwa i jeden remis.

Kolejne zmagania Nafciarzy już w środę 30 czerwca o godz. 17:30. Rozegramy spotkanie wyjazdowe z Orłem Faliszówka.

 

Skład Nafty: 12 Michał Chrobak – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski, 6 Mateusz Biernat, 15 Michał Krupa (13 Gabriel Wąsik 81′) – 7 Damian Limberger, 10 Konrad Rymarczyk (4 Bartosz Gęsiak 90′)- 5 Łukasz Cichoń (9 Bartek Klich 67′), 17 Yaroslav Myts, 14 Oleksii Hulovych – 20 Konrad Słowik (19 Jakub Biskup 76′)

Rezerwa: 4 Bartosz Gęsiak, 9 Bartek Klich, 19 Jakub Biskup, 2 Przemysław Zięba, 13 Gabriel Wąsik16 Arkadiusz Smoła

 

Sędziowali: Piotr Prajsnar, Jacek Sirko, Wiesław Pyzia

 

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *