W niedzielę 18 września 2022 zwyciężamy w Besku 6 kolejkę 0:2. Zdobyte 3 pkt. nie pozwoliły na awans w ligowej tabeli i pozostajemy na 11tym miejscu. Niemniej 3 drużyny uplasowane wyżej mają tę samą liczbę punktów co my.

Nie była to łatwa przeprawa. Przełom Besko to zawsze była solidna drużyna i nie inaczej było wczoraj. Był to typowy mecz walki i tylko świetna praca linii obrony i interwencje Grzegorza Żytniaka pozwoliły nam cieszyć się ze zwycięstwa, jako że Przełom mocno atakował naszą bramkę.

Od pierwszych minut to Gospodarze prowadzili grę i gościli na naszej połowie. Chwilę potrwało zanim odzyskaliśmy oddech i częściej wychylaliśmy się na połowę Przeciwnika. Nie mieliśmy wielu okazji bramkowych w tej części spotkania, poza próbą Saliu Adele i Damiana Limbergera. Naszym akcjom brakowało zdecydowania i  strzelaliśmy poza światło bramki. Na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie ze świadomością, że czeka nas bardzo dużo pracy przez kolejne 45 minut.

Od początku drugiej połowy to my byliśmy przy piłce i nie czekając próbowalismy strzałów. Efekt przyszedł już po kilku minutach, gdzie po podaniu z prawego skrzydła od Gowthama Kirupakarana, Saliu Adele obiegł obrońców z lewej strony robiąc sobie nieco miejsca na około 20-tym metrze, skąd posłał silne uderzenie na bramkę, dając nam prowadzenie w spotkaniu. Ten gol mocno rozsierdził Zespół Beska i szybko chcieli doprowadzić do wyrównania. Mocno atakowali naszą bramkę i tutaj znowu mogliśmy z  przyjemnością oglądać popisy Grzesia Żytniaka. Zrobiło się dość nerwowo i wiedzieliśmy, że potrzebujemy drugiego gola żeby nieco uspokoić grę. Próbował z głowy Kacper Szura oraz z dystansu Gowtham Kirupakaran. Bramka padła dopiero w 73′ po faulu na Kacprze. Wykonawcą rzutu wolnego z ok. 20 m był Damian Limberger. Posłał bardzo mocne uderzenie na bramkę, uniemożliwiając Mateuszowi Taszowi załapanie piłki, a jedynie jej odbicie. Tutaj dobrym refleksem wykazał się Szymon Serwiński i dopadając do piłki posłał ją wprost do bramki na dalszy słupek, podwyższając wynik spotkania na 0:2. Ostatnią okazję do zdobycia gola mieliśmy kilka minut później za sprawą Saliu Adele, piłka jednak minimalnie minęła prawy słupek.

Końcówka spotkania należała ponownie do Gospodarzy. Mieli sporo rzutów rożnych i mocno atakowali naszą bramkę. Na szczęście nie straciliśmy koncentracji ani nie popełnialiśmy błędów w kryciu już do samego końca i po wybrzmieniu ostatniego gwizdka w 94′ mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

We wczorajszym meczu zadebiutował Mate Modebadze, rozgrywając swoje pierwsze minuty, tak w czarno-niebieskich barwach jak i polskiej lidze. Gratulujemy!

Dwie najbliższe kolejki to będą mecze domowe z Ustrzykami oraz Czeluśnicą. Będą one miały miejsce kolejno 24.09.2022 g. 16:00 oraz 01.10.2022 o g. 15:00. Zapraszamy już dzisiaj serdecznie!

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak Br. – 15 Tymek Kochanik, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 3 Jalib Krawczyk – 7 Damian Limberger, 9 Patryk Korneusz (18 Mate Modebadze 89′) – 11 Szymon Serwiński, 10 Kacper Szura, 19 Gowtham Kirupakaran (17 Gabriel Wąsik 85′) – 14 B. Saliu Adele

Rezerwa: 1 Szymon Jastrzęski Br. , 2 borys Czajkowski, 4 Kordian Dąbrowski, 13 Bartosz Malik, 17 Gabriel Wąsik, 18 Mate Modebadze

 

Sędziowali: Dariusz Nitka, Jaub Betlej, Sławomir Rak – KS Jasło

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *