9 kolejka SENIORZY_ TEMPO NIENASZÓW – NAFTA SPLAST JEDLICZE 0:2 (0:1)

Pewne zwycięstwo Nafciarzy w Nienaszowie! Wynikiem 0:2 zakończyła się 9 kolejka, w której Nafta pokonała po bardzo dobrej grze Tempo Nienaszów. Z dorobkiem 13 pkt. lądujemy na 8-mym miejscu, jednak dopiero po pauzie w najbliższy weekend zobaczymy ostatecznie, gdzie plasujemy się w tabeli.

Ofensywna postawa podopiecznych trenera Dariusza Solińskiego widoczna była od pierwszych minut. To my byliśmy drużyną dominującą i kwestia zdobycia gola była tylko kwestią czasu. Tempo wyraźnie nie radziło sobie w obronie i dzięki temu ciągle gościliśmy na polu rywala. Upragniony gol przyszedł dopiero w 28′, kiedy to zagranie ręką w polu karnym poskutkowało podyktowaną dla nas 11tką.  Do wykonania rzutu karnego podszedł tradycyjnie Damian Limberger i pewnym strzałem zapewnił nam prowadzenie w spotkaniu na 0:1. Poza karnym, strzałów na bramkę próbowali Oleksii Hulovych, Tymek Kochanik i Filip Gierlicki, jednak brakowało nam celności.

Po przerwie robiliśmy dalej swoje i kontynuowaliśmy natarcie. Kolejne próby i stałe fragmenty gry nie przynosiły jednak żadnych efektów bramkowych. Zespół Gospodarzy niejako przebudził się na 15 minut i mocno atakował bramkę Grzegorza Żytniaka, ten jednak wyraźnie zamierzał wyjechać z Nienaszowa z czystym kontem i tak Gospodarze jak i my mogliśmy tylko podziwiać jego bardzo dobre interwencje. Po kilkunastu minutach dominacji miejscowych ponownie przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem i ruszyliśmy znów do ataku. Próbował ponownie Oleksii, Yaroslav Myts, Damian Limberger i Kacper Szura. Na dwie minuty przed końcem spotkania to właśnie Kacper Szura postawił 'kropkę nad i’ i w pięknym stylu  podwyższył prowadzenie w spotkaniu na 0:2 w 88′.

Nareszcie udało się pokonać Nienaszów na ich własnym boisku a zważywszy na naszą pauzę w nadchodzącej kolejce, te 3 punkty były bardzo ważne.  Mamy 2 tygodnie na regenerację i mamy nadzieję, że będzie to wystarczający czas, aby wyleczyć kontuzje i nareszcie móc zobaczyć na boisku komplet Zawodników.

Najbliższe spotkanie Nafciarze rozegrają na wyjeździe 10 października, kiedy to zmierzą się z Zamczyskiem Odrzykoń. Początek spotkania godz. 11:00. Zapraszamy.

 

Skład Nafty: 21 Grzegorz Żytniak – 3 Jakub Krawczyk, 8 Krystian Gębarowski Kpt., 6 Mateusz Biernat, 13 Gabriel Wąsik (19 Damian Soszyński 56′, 16 Arkadiusz Smoła 70′) – 14 Oleksii Hulovych (5 Kordian Dąbrowski 90′), 11 Karol Rymarczyk (10 Konrad Rymarczyk 55′)- 15 Tymek Kochanik, 9 Kacper Szura, 18 Filip Gierlicki ( 17 Yaroslav Myts 77′) – 7 Damian Limberger

Rezerwa: 10 Konrad Rymarczyk, 1 Szymon Jastrzębski, 5 Kordian Dąbrowski, 17 Yaroslav Myts, 16 Arkadiusz Smoła, 19 Damian Soszyński

 

Sędziowali: Antoni Pelczarski, Józef Krzysztyński, Jaroslaw Grześków

 

Zdj.:  Oleksandr Synovyd, Jola Mosoń

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.