Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Pełna treść komunikatu tutaj

W tej sytuacji w Klasie Okręgowej Krosno, awans do IV ligi wywalczył zespół Czarnych Jasło, a z A klasy awans wywalczyły zespoły: Szarotki Uherce (zwycięzca Klasy A1), Grabowianki Grabówka (zwycięzca Klasy A2), Orzeł Faliszówka (zwycięzca Klasy A3) i prawdopodobnie Beskid Posada Górna (2 miejsce w Klasie A2, najlepszy bilans z zespołów zajmujących drugie miejsce w 3 klasach A).

Z Klasy B gr 5 w której rywalizowały rezerwy Nafty, awans do A klasy wywalczyła Nafta Chorkówka. 

Szczegółowe informacje na temat ostatecznych tabel i przyszłego sezonu zostaną podane wkrótce przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w oddzielnym komunikacie.

 

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *