Za nami pierwszy z serii test-meczy, zaplanowanych w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/2021. W Lubli 06.06.2020 pokonujemy miejscowego Orła 3:1.

W pierwszej części spotkania długo nie mogliśmy się odnaleźć i przepuszczaliśmy sporo piłek środkiem pola, pozwalając przeciwnikowi wyprowadzać ataki. Sami mieliśmy ich w pierwszej części bardzo mało, bo od początku widać było, że brakuje zgrania. Ładnie przeprowadzona akcja w 16’ spotkania dała nam gola za sprawą Damiana Limbergera, jednak ciągle nie mogliśmy odnaleźć swojej gry i nie potrafiliśmy zdominować zespołu Orła. Tuż przez gwizdkiem, w 43’  po błędzie w przyjęciu na środku obrony straciliśmy piłkę, co natychmiast wykorzystał przeciwnik, wbijając piłkę do naszej siatki, nie dając żadnych szans Przemkowi Mularzowi.

Druga połowa spotkania to również wyrównana gra obu zespołów. Po 15’ gra zaczęła się powoli układać według naszych założeń, za sprawą wprowadzonych korekt w ustawieniu. Zdecydowana poprawa gry na środku pola niemal od razu przedłożyła się na nasze częstsze utrzymywanie się przy piłce. W 60’ Damian Limberger wykorzystał błąd obrońców Lubli i umieścił piłkę w bramce dając nam prowadzenie na 2:1. Od tej pory coraz śmielej wyprowadzaliśmy ataki by ostatecznie w 69’ znowu zamienić jeden z nich na 3 gola, którego wykonawcą był oczywiście Damian Limberger. To kolejny mecz z hat-trick’iem w wykonaniu naszego ‚Limbka’, który po meczu zapytany o gole powiedział po prostu, że „ktoś w końcu musi je strzelać” 😊.

W meczu debiutowali Bartek Labut, który trenuje z nami od 2 tygodni oraz Gabriel Wąsik, 17-letni junior Nafty, który rozegrał ok 70’ spotkania na dobrym poziomie.

Daniel Dawiec o spotkaniu z Orłem Lubla:

Cieszę się, że już zaczęliśmy granie i że wygraliśmy 1 mecz kontrolny, ale nasza gra ma jeszcze dużo niedoskonałości. Zagraliśmy na 30/40 procent swoich możliwości. Mieliśmy tego świadomość przed meczem, że na wszytko, co chcemy osiągnąć potrzebujemy czasu, gdyż budowanie silnego zespołu to przede wszystkim proces, w którym nie da się iść na skróty. Ten mecz dał nam odpowiedź na kilka pytań i wskazał drogę dalszej pracy. Były też oczywiście pozytywne aspekty, między innymi debiut Gabrysia. Zespół walczył cały mecz, było widać zaangażowanie oraz koncentrację na założeniach taktycznych, które w większości udało się zrealizować. Teraz przed nami kolejne mecze i jeszcze więcej pracy do wykonania przed bardzo ciężkim i długim sezonem.”

Podsumowując spotkanie, widać, że mieliśmy długą przerwę i przed nami jeszcze sporo pracy. Ten mecz to już historia, więc skupiamy się teraz na najbliższym spotkaniu, które będzie miało miejsce już w środę o 18:00, gdzie na swoim obiekcie podejmiemy IV-ligowe Karpaty Krosno.

Skład Nafty:

Mularz- D. Biedroń, G. Wąsik, M. Biernat, J. Krawczyk – Karol Rymarczyk, B. Krzysztyniak, B. Labut, Konrad Rymarczyk – D. Limberger, B. Klich.

Ponadto zagrali: G. Szopa, D. Częczek, D. Buczyński

Dziękujemy KS Orzeł Lubla za spotkanie i życzymy powodzenia w lidze!

J.M.

 

 

By Jolaos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *